Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Stavebnictví v černých číslech

Stavebnictví v černých číslech

06.08.2014 9:28
Autor: Petr Dufek, ČSOB

K dobrému výsledku se vypjalo v červnu i stavebnictví. Meziročně se výroba zvýšila o 5,1 %, avšak část z tohoto růstu jde na vrub o jeden den vyššímu počtu pracovních dnů. Reálné tempo je tedy nakonec nižší, a sice 3,4 %.

Při hodnocení růstu stavebnictví však nemůžeme zapomenout na efekt velmi nízkého srovnávacího základu z loňského června, kdy produkce stavebnictví spadla o 11,2 %. Proto aktuální - byť pozitivní - tempo rozhodně nemá smysl přeceňovat.

Stavebnictví stále trpí nedostatkem zakázek, a jak se zdá, ani druhé čtvrtletí v tomto směru nepřineslo zásadní změnu. Nové práce je sice o něco více než před rokem, avšak nesrovnatelně méně než v silných letech 2007-2008.

Dvouciferný růst tentokrát vykázala i bytová výstavba. Počet nově stavěných bytů byl díky startu developerských projektů tentokrát vyšší o 45 %. Ani zde však nemůžeme zapomenout na nízký srovnávací základ z loňského června, kdy se začalo stavět jen necelých 1700 bytů.

Stavebnictví už nejspíše dosáhlo bodu obratu, ale k návratu na výsluní to ještě rozhodně nestačí. V lepším případě bude jeho celoroční výsledek v blízkosti nuly.

Upozornění:

Tento článek vytvořila společnost Československá obchodní banka, a.s., Patria Online a.s. nenese odpovědnost za jeho obsah.

Informace obsažené v tomto dokumentu poskytuje Československá obchodní banka, a. s. (dále jen „ČSOB“) v dobré víře a na základě pramenů, které považuje za správné, důvěryhodné a odpovídající skutečnosti. Přesto ani ČSOB ani žádný z jejích zaměstnanců či zmocněnců nepřebírá žádnou právní odpovědnost ani záruku vůči klientovi za jakoukoliv informaci, která je obsažena v tomto dokumentu, a zároveň ČSOB nečiní žádné prohlášení ohledně přesnosti a úplnosti těchto informací. ČSOB také nepřebírá jakoukoliv odpovědnost za případnou ztrátu nebo škodu, kterou může klient utrpět. ČSOB jako aktivní účastník obchodování na finančních trzích upozorňuje adresáty tohoto dokumentu, že obchoduje s investičními nástroji, ke kterým se vztahují informace obsažené v tomto dokumentu. Bez předchozího souhlasu ČSOB nelze tento dokument ani jeho části kopírovat nebo dále šířit. Tento dokument má pouze informační charakter a jeho text není právně závazný, nepředstavuje nabídku podle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), ani veřejnou nabídku podle § 1780 občanského zákoníku.

Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.

 


Čtěte více:

Průmysl v režii automobilek
06.08.2014 9:11
I červnový výsledek průmyslu považujeme za velmi dobrý a slibný z pohl...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data