Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie následuje nudnou seanci na Wall Street, Nikkei téměř beze změny...

Asie následuje nudnou seanci na Wall Street, Nikkei téměř beze změny...

18.08.2014 8:43
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Asijské akcie v pondělí obchodují smíšeně a berou si tak příklad z jen velmi málo inspirující páteční seance na Wall Street. Druhým důvodem tohoto vývoje je již třetí pokles ceny nemovitostí v Číně v řadě. Americké akcie ukončily týden poměrně nerozhodně, zobchodované objemy byly navíc relativně podprůměrné. Index Dow Jones oslabil o 0,3%, SP500 byl téměř beze změny a technologický Nasdaq 100 jako jeden z mála posílil o 0,3%. Index VIX, investory široce vnímaný jako hlavní měřítko „strachu“ v pátek posílil o více jak 8% a obchodoval na hladině 13,49%. Na týdenní bázi je však statistika tohoto indikátoru poměrně tristní – přišel o 17% a jde tak o největší týdenní ztrátu za poslední čtyři měsíce.

Index Nikkei 225 tak dnešní den uzavřel růstem o zcela minimálních 0,03%, Hang Seng je -0,26% a australský ASX 200 přidává 0,28%. Shanghai Composite roste o 0,34%, KOSPI je -0,49%.

Čínský Shanghai Composite dnes obchoduje o 0,4% výše a daří se mu tak ze sebe setřást negativní dopad informace, že průměrná ceny nemovitosti v 70 největších čínských městech propadla mezi červnem a červencem letošního roku o 0,9%. Podle údajů agentury Reuters se tak jedná o třetí měsíční pokles v řadě. Akcie společnosti Vanke navzdory tomu rostou o 0,3%, Poly Real Estate a Gemdale naopak ztrácí 0,7% resp. 0,2%.

Akcie v Tokiu jsou dnes téměř bez pohybu s tím, jak silnější jen, obchodující na hladině 102,3 proti americkému dolaru utlumil býčí sentiment. Největší ztráty si připisuje akcie společnosti Rakuten (-1%), Fast Retailing je o více jak procentní bod níže. Akcie Nintendo naopak rostou o 6%, Japan Aviation Electronics přidává 4%.

Centrem pozornosti investorů v Austrálii i dnes zůstávají zejména korporátní výsledky. Akcie National Australia Bank propadly o 1,5% navzdory tomu, že zisk za třetí čtvrtletí vzrostl na pozadí vyššího růstu v segmentu hypoték a nižších oprávek vůči úvěrovému portfoliu. Ansell přidává 2%, navzdory tomu, že firma oznámila 70%ní pokles celoročního zisku díky odpisu jednorázových položek. BHP Billiton posiluje o 0,3%, Whiteheaven Coal roste o 1,1%.

Hyundai Motor klesá o 2,4% s tím, jak tento pátek budou protestovat odboráři poté, co jednání o růstu mezd skončila neúspěchem. SK Innovation a Kepco ztrácí 1,6% resp. 0,8%.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
16:00USA - Prodeje nových domů