Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německý průmysl v červenci prudce rostl

Německý průmysl v červenci prudce rostl

05.09.2014 9:12
Autor: Redakce, Patria.cz

Výroba v německém průmyslu v červenci prudce stoupla. Oproti předešlému měsíci se zvýšila o 1,9 procenta, výrazně překonala odhady a zaznamenala největší nárůst za více než dva roky. Vyplývá to z dnešních údajů německého ministerstva hospodářství.

Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali zvýšení průmyslové výroby o 0,3 procenta. Výsledek, který je nejlepší od března 2012, ale překonal i nejoptimističtější odhad, který počítal s nárůstem o 1,5 procenta.

"Zpracovatelský průmysl měl povzbudivý začátek třetího čtvrtletí," uvedlo ministerstvo. Výsledek byl podle něj znatelně a příznivě ovlivněn letošním opožděným začátkem letních dovolených. Ministerstvo zároveň upravilo údaj za červen. Výroba německých průmyslových podniků podle nových dat tehdy stoupla o 0,4 procenta namísto původně oznámeného zvýšení o 0,3 procenta. Příznivé zprávy z německého průmyslu přišly i ve čtvrtek. Podle tehdejších německých vládních údajů v červenci rostly i zakázky německých průmyslových podniků. Zvýšily se o 4,6 procenta, tedy nejprudším tempem za více než rok.

Německý hrubý domácí produkt se ve druhém čtvrtletí snížil o 0,2 procenta. Někteří ekonomové se obávají, že HDP klesne také ve třetím čtvrtletí, čímž by se Německo dostalo do hospodářské recese.

Zdroj: ČTK

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data