Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie bez jasného směru, Nikkei dostává podporu od slabého jenu

Asie bez jasného směru, Nikkei dostává podporu od slabého jenu

18.09.2014 8:56
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Asijské burzy v předposlední obchodní den tohoto týdne – stejně jako v několika předchozích seancích – obchodují smíšeně. Ceny nových nemovitostí v Číně v srpnu vzrostly na meziroční bázi jen o půl procenta, zatímco v červenci tento růst dosáhl 2,5%. Na měsíční bázi se tak jedná o čtvrtý pokles v řadě a někteří investoři začali vyjadřovat obavy ze situace na tamním nemovitostním trhu, který trpí poklesem prodejů a velkou „zásobou“ neprodaných domů a bytů. Na druhé straně se s pozitivní odezvou setkala slova šéfky americké centrální banky FED Janet Yellenové, která se nechala slyšet, že úrokové sazby vzrostou až relativně dlouho po ukončení programu kvantitativního uvolňování. To stačilo k tomu, aby se index Dow Jones Industrial Average včera dostal na rekordní hodnoty.

Index Nikkei 225 tak roste o 1,13%, Hang Seng je -0,94% a australský ASX200 přidává 0,16%. Shanghai Composite je téměř beze změny a korejský KOSPI klesá o 0,72%. Již zmíněný Nikkei 225 roste na nové osmiměsíční maximum a daří se mu tak prolomit dvoudenní minisérii poklesu. Důvodem je zejména oslabení japonského jenu, který se dnes dostal na šestiměsíční minimum proti USD. Podporu býčímu sentimentu dodala i makroekonomická data, která byla publikována před otevřením obchodní seance – vývozy poklesly méně, než se původně očekávalo (-1,3% v srpnu). Akcie Sony Corp. propadly o 9% po informaci, že firma v letošním finančním roce pravděpodobně dosáhne čisté ztráty kolem 2 miliard dolarů, což je pětkrát více, než bylo původně očekáváno.

Akcie v pevninské Číně rostou již podruhé v řadě, ale nepříznivá data z nemovitostního trhu drží index Shanghai Composite při zemi. China Merchants Property a Gemdale ztrácí kolem jednoho procentního bodu, Poly Real Estate klesá o 0,7%. Hang Seng klesá téměř o jedno procento a odevzdává tak většinu svých středečních zisků. Australský benchmark ASX200 odmazal své ztráty během relativně volatilní seance a dostává se tak nad své dvouměsíční minimum.


Čtěte více:

Praha by v úvodu měla růst, ČEZ bojuje o psychologickou úroveň
18.09.2014 8:52
Pražská burza včera zaznamenala první ziskovou seanci tohoto týdne, kd...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.01.2026
22:06Wall Street prudce rostla: Trump couvl z cel, trhy obracejí "sell America trade"  
17:08Americká investiční hádanka
16:47Trump v Davosu kritizoval Evropu, která podle něj nemíří správným směrem
15:26Má Boeing to nejhorší za sebou? Akcie se konečně plně zotavily z incidentu s odtrženým panelem
14:00Netflix překvapil tržbami, ale investoři řeší výhled a velkou akvizici WBD  
13:12S akciemi CSG se bude od pátku obchodovat i na Free Market v Praze
11:52Může Evropa použít americké dluhopisy jako zbraň ve sporu o Grónsko?
11:25Akcie dál ztrácejí, na trzích však dochází ke zklidnění po negativním úvodu týdne  
10:00Úterní "Sell America" stáhla S&P 500 i Nasdaq letos do ztráty
9:45Míra inflace v Británii v prosinci vzrostla na 3,4 procenta, je nejvyšší v G7
9:11Rozbřesk: O Trumpovi, Grónsku a fiskální politice
8:52Pád ČEZ, výprodej amerických aktiv a útěk ke zlatu  
6:08Pohled analytika na CSG, největší IPO evropského obranného průmyslu  
20.01.2026
22:33Netflix těsně překonal odhady, počet předplatitelů přesáhl 325 milionů
22:00Trump opět rozhazuje cly  
18:33O trochu více jestřábí pohled…
17:11IPO CSG bez drobných investorů a ČEZ pod tlakem politiky
16:18Ministr financí USA věří, že Evropané kvůli Grónsku nevyhrotí vztahy s USA
16:05Ministři financí EU zvažují protiúder na nové hrozby z USA
15:35Šéf Microsoftu: Závod AI rozhodnou náklady na energie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data