Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Singer: Česko potřebuje uvolňování měnové politiky v eurozóně

Singer: Česko potřebuje uvolňování měnové politiky v eurozóně

3.12.2014 13:10
Autor: ČTK

Česká ekonomika potřebuje uvolňování měnové politiky v eurozóně. Uvedl to guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer v rozhovoru s americkou televizí CNBC. Upozornil, že deflační tlaky v eurozóně brzdí snahu ČNB o navrácení inflace k dvouprocentnímu cíli.

Evropská centrální banka (ECB) v posledních měsících ve snaze o podporu hospodářského růstu a odvrácení deflace snížila úrokové sazby na nová rekordní minima, nabídla komerčním bankám levné úvěry a zahájila nákupy některých cenných papírů. Opakovaně také dala najevo, že je v případě potřeby připravena stimulační opatření ještě rozšířit.

"Uvolňování měnové politiky ECB je pro nás potřebné, jsme s eurozónou úzce spojeni," uvedl Singer. "Toto uvolňování by mělo vést ke zvýšení poptávky v eurozóně, což je pro nás užitečné," dodal.

Předpokládá se, že ECB na čtvrtečním zasedání ponechá svou měnovou politiku beze změny. Viceprezident ECB Vítor Constancio minulý týden nicméně uvedl, že banka by mohla v prvním čtvrtletí příštího roku rozhodnout, zda podpoří ekonomiku eurozóny nákupy vládních dluhopisů.Čtěte více:

Eurodolar dál padá před americkými čísly a ECB
3.12.2014 10:31
Společná evropská měna vůči té americká dál rychle ztrácí. Dnes ráno ...

Váš názor
 • Pro koho pracuje ČNB?
  4.12.2014 9:08

  Otázka nejspíž pro ÚOOZ! Pro občany ČR to rozhodně nebude. Zbytečná chyba ...z nekompetence,nebo kriminální čin? Pavel Kohout - Partners Devalvace koruny prospěla jen velmi málokomu. Způsobila ovšem značné ztráty na příjmech a úsporách obyvatelstva. Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku poklesla z 966 euro ve druhém čtvrtletí 2013 na 930 euro o rok později (údaje podle ČSÚ.) Ztráty českých domácností z poklesu hodnoty korunových vkladů činily téměř 110 miliard korun. .... Česká národní banka argumentovala nebezpečím deflace a deflační spirály. Jak ovšem ví každý, kdo se někdy hlouběji zabýval skutečnými deflačními spirálami, ke katastrofickému vývoji může dojít jen tehdy, pokud nějaká událost (zejména bankovní krize) odstartuje kreditní deflaci, která má za následek peněžní deflaci (pokles peněžní zásoby). Ta nakonec vede až k cenové deflaci. Je škoda, že většina členů bankovní rady evidentně nezná podrobnosti různých deflačních epizod od19. století až do současnosti. http://nazory.ihned.cz/machacek/c1-63061180-jak-hodnotite-intervenci-cnb-s-rocnim-odstupem?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed
  jožin
  • Re: Pro koho pracuje ČNB?
   4.12.2014 9:30

   tak např. "Ztráty českých domácností z poklesu hodnoty korunových vkladů činily téměř 110 miliard korun" toto asi nebude reálná ztráta, jde pouze o přepočet k devalvaci. To bude jistě závratné číslo těch vkladatelů, kteří budou konvertovat na eur a používat ho...
   njfan
   •  
    4.12.2014 9:35

    reálná ztráta to bude, až přejde koruna na euro za 28,- (a více) a nikoliv za 23,- (a méně), kam by trh poslal kurz zcela bezproblémově... Tady si asi někdo myslí, že všichni čeští důchodci se svými úsporami mají již vklady v eurech. Děs běs. Singer není zločinec, je to obyčejný shrbený a poslušný slouha Bruselu !!!!
    Jesse
    •  
     4.12.2014 10:27

     jestli mluvíte o reálné ztrátě, a používáte pouze kurz, tak je to nesmysl...k takové to ztrátě může dojít, pokud bude vyšší inflace v ČR oproti eurozóně, tzn. nízké úrokové sazby v eurozóně a záporné reálné úrokové sazby v ČR.
     njfan
     •  
      4.12.2014 11:03

      Singrátka se přece prý chtěla vyhnout záporným sazbám a proto tu kačku devalvovala ;-) ... Pokles korunových vkladů vyplývá z toho, o jak moc míň (hlavně potravin) si domácnosti mohou za svůj korunový vklad nakoupit.
      Kalka.
      •  
       4.12.2014 11:23

       moje reakce se týkala situaci, kdy budeme vstupovat do eurozóny, z dnešní situací (devalvací) to bude mít asi málo společné ..(dif. 2016?/2020?)
       njfan
    • Kde jsou ty blahé doby,
     4.12.2014 9:55

     kdy Klaus říkal, že musíme vstup do eurozóny odložit do doby, kdy koruna posílí tak, aby se naše platy a důchody daly aspoň trochu srovnávat s těmi tam průměrnými...
     Kalka.
     • Re: Kde jsou ty blahé doby,
      4.12.2014 9:58

      Soudruzi "bankéři" v tom mají gulash. Jako pes s kočičkou, když vařili dort :-)))
      Jesse
      •  
       4.12.2014 10:07

       Soudruzi v tom guláš nemají, Soudruzi serou na davy, pro ně je špička vyvolených, vše co je zajímá. Jsem zvědav kdy to ovčané pochopí.
       Homo
       •  
        4.12.2014 10:13

        že serou na veřejnost je snad viditelné, ale nejsem si jist, že hrají z jednoho notového partu. Mezi nimi samotnými se vedou dost silné války o ukořistění velkého sousta.... Ke škodě ekonomiky samotné. V tomto světle se Klaus ukázal jako lhář a bezohledný sociopat.
        Jesse
 •  
  3.12.2014 14:19

  Pane Singře, radši mlčte....jste stejne pouze bezvýznamnou figurkou, která má potřebu si neustále něco dokazovat
  abc
  •  
   3.12.2014 20:19

   Bezvýznamná figurka není. Když na to přijde, udělá další devalvací z Čechů druhé Bulhary
   sgt.Mike
   •  
    3.12.2014 20:29

    cist proslovy napsane nekym jinym, delegovat rozkazy napsane nekym jinym......to zvladnu taky.
    Mezernik
    •  
     4.12.2014 9:48

     Od koho vlastně Singer a celá bankovní rada (kromě ruského knedlíka) přijímá pokyny? Od Klause, který je tam dosadil. A čí pokyny poslouchá Klaus? Klaus poslouchá Putina. Takže za devalvaci může Putin a proto by měl být označen za nepřítele státu. Co ty na to? Ještě furt miluješ Putina?
     ..
     •  
      4.12.2014 10:00

      Hele, piškuntálku, ty se běž prezentovat na můj projekt zkoumající možnosti vývinu logického myšlení u (nejen tzv.) nevzdělatelných dospělých na triviálním příkladu, že dań z přidané hodnoty platí plátci daně z přidané hodnoty a neplatí ji neplátci daně z přidané hodnoty. (viz: https://www.patria.cz/zpravodajstvi/2565409/hdp-ve-4-ctvrtleti-necekane-silne-zrychleni-ceske-ekonomiky.html ;-)
      Kalka.
      •  
       4.12.2014 10:04

       Hele kundo něco věcného bys neměla?
       ..
       •  
        4.12.2014 10:18

        Tak, tak zkoumanče. Chápu, že ty nemůžeš brát např. mé v 9.55 za nic věcného. Nemáš k tomu aparát. Na uvedené stránce si můžeš poprosit o návodnou otázku.
        Kalka.
     •  
      4.12.2014 9:56

      Je to přijatelná dedukce. I s ohledem na divadlo, které Klaus předváděl, když na oko kritizoval Singra. To se mu nepovedlo... ale chtěl tím zmást českou veřejnost, že je ON ten protievropský hrdina.
      Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data