Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street si připsala sedmý týdenní růst v řadě; hlavní idnexy jsou na nových maximech

Wall Street si připsala sedmý týdenní růst v řadě; hlavní idnexy jsou na nových maximech

05.12.2014 22:03
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy dále vylepšily svá historická maxima, když nový optimismus přinesla překvapivě silná čísla z amerického trhu práce. Počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství v listopadu vzrostl o 321 tisíc, zatímco analytici v průměru očekávali růst o 230 tisíc. Listopad tak zaznamenal nejvyšší přírůstek nových pracovních míst od ledna 2012, zatímco míra nezaměstnanosti stagnovala podle očekávání na šestiletém minimu 5,8 %.

Index S&P 500 posílil o 0,15 %, a tak si za celý týden připsal 0,3%, čím rozšířil svou růstovou sérii již na sedm týdnů. Sedm týdenních růstů v řadě naposledy tento index zaznamenal v listopadu minulého roku. Index DJIA posílil o 0,3 %, když se zastavil na dosah psychologické hranice 18 000 bodů, zatímco Nasdaq zpevnil o 0,2 %.

Akcie Starbucks posílily o bezmála 3 % poté, co společnost oznámila dlouhodobý plán na zvýšení amerických tržeb. V rámci sektorů si nejlépe vedly banky, když akcie Bank of America, JPMorgan a Citigroup rostly alespoň o 1,6 %. Na druhé straně spektra stáli producenti ropy, když akcie Chevron odepsaly procento a akcie ConocoPhililips propadly o více než 2 %. Akcie producenta ropy a zemního plynu Apache propadly o 2,5 % na nejnižší úroveň od března 2009 poté, co analytici Bank of America snížili doporučení pro tento titul na „underperform“ z „neutrální“. Na tomto propadu se podepsalo i další oslabení ceny americké ropy, která odepsala přes 1,5 % a zavřela pod 66 USD/barel.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.04.2026
15:34OpenAI nesplnila dílčí cíle a stáhla dolů akcie svých partnerů
15:14Preview KB: Očekáváme pokles čistého zisku o 5,7 procenta  
15:09Spojené arabské emiráty opouštějí OPEC
14:43Coca-Cola ve čtvrtletí zvýšila zisk o 18 procent, zlepšila i výhled na celý rok
14:00Spotify zklamala výhledem zisku, akcie míří dolů až o 12 procent
13:42General Motors zvýšil zisk a zlepšil výhled, pomáhá silná poptávka v USA
13:40TOMA, a.s.: Konsolidovaná výroční finanční zpráva společnosti TOMA, a.s. za rok 2025
13:30TESLA KARLÍN, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
12:16Bloomberg: Změny klimatu a extrémní počasí zdražují potraviny i pojištění
11:58Evropské akcie stoupají i přes zdražující ropu a lehce nervózní techy  
11:26KKCG Financing a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:24Komentář analytika: Výsledky i dividenda Philip Morris ČR zaostaly za očekáváními, oporou pro akcie může být výroba ZYN v Kutné Hoře  
11:15BP více než zdvojnásobila čtvrtletní zisk
11:03KKCG Real Estate Financing a.s. : Zveřejnění výroční zprávy za rok 2025
11:02NET4GAS, s.r.o.: Konsolidovaná výroční zpráva za rok 2025
9:15Rozbřesk: Jay Powell může teoreticky zůstat ve vedení Fedu až do ledna 2028
8:50ČEZ, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
8:48Evropa mírně pozitivní, výsledky zveřejnily BP a Philip Morris ČR  
8:26Philip Morris ČR hlásí mírný nárůst tržeb, čistý zisk ale klesl o 9 procent
6:10Trhy se zase zaměřují na fundament, u AI tématu probíhá strukturální posun od GPU k CPU

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board