Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk diskontů Lidl loni stoupl na 1,7 mld. CZK

Zisk diskontů Lidl loni stoupl na 1,7 mld. CZK

02.03.2015 14:38
Autor: Redakce, Patria.cz

Zisk diskontního řetězce Lidl v Česku vzrostl ve finančním roce 2013/2014 o 13 % na 1,73 miliardy korun. Jde patrně o nejvyšší zisk dosažený v roce 2013 tuzemskými obchodními řetězci. Tržby společnosti stouply meziročně o 18 procent na 29 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

"Společnost předpokládá v následujícím období rozvoj obchodních aktivit přibližně stejným tempem jako v předcházejícím období," uvedla firma ve výroční zprávě. Lidl na konci února oznámil, že loni investoval do modernizace svých prodejen v Česku jednu miliardu korun, podobnou částku chce investovat i letos. Celkově společnost v ČR dosud investovala více než 20 miliard korun.

Společnost plánuje na českém trhu pokračovat v expanzi. "Aktuálně plánujeme otevřít prodejny především ve velkých městech. Řádově se jedná o jednotky," dodala mluvčí Jitka Vrbová. V současnosti má Lidl, který patří do německé maloobchodní skupiny Schwarz, v Česku 230 prodejen a provozuje čtyři logistická centra. Do budoucna plánuje kromě modernizací prodejen také rozšiřování skladových ploch.

Lidl vstoupil na český trh v roce 2003 jako poslední z velkých obchodních řetězců. Firma v roce 2013 zaměstnávala 4343 lidí.

Zdroj: ČTK


Čtěte více:

Technická analýza - Hodnoty při 120,00 USDJPY měl dolar nadostřel, dočkáme se však konsolidace
02.03.2015 13:40
USDJPY: Měnový pár se dnes pohybuje těsně pod hladinou první rezisten...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.12.2025
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:46RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
12:23Americká cla poškodila ze všech německých odvětví nejvíce autoprůmysl

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data