Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Deutsche Bank je blízko dohody o pokutě 1,5 mld. USD za manipulaci Liboru

Deutsche Bank je blízko dohody o pokutě 1,5 mld. USD za manipulaci Liboru

10.04.2015 12:16
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Deutsche Bank (DBK) může čelit pokutě ve výši 1,5 mld. USD v případu, kdy je souzena za manipulování benchmarkem Libor. Říká to zdroj, který je dobře obeznámen s celým případem. Pokud by to bylo pravda, tak by to byla dosud největší pokuta pro banku obviněnou z podobného provinění.

Německá banka jedná s představiteli jak americké tak anglické justice na tom, aby dosáhla dohody o výši pokuty do konce dubna. Podmínky, nejsou však nějaké fixní, to znamená, že finální částka může být ještě klidně vyšší.

Vzpruhou pro banku je to, že dohoda bude obsahovat hned 4 úřady, které banku vyšetřují včetně americké DFS vedené Benjaminem Lawskym. Kromě toho se na dohodě bude podílet Department of Justice, CFTC a britský UK Financial Conduct Authority.

V některých případech z minulosti dosáhlo DFS separátní dohody bez účasti dalších autorit, které je vyšetřovaly. Tomu se Deutsche Bank chtěla za každou cenu vyhnout. Deutsche Bank již zaplatila 725 mil. EUR Evropské Komisi za ovlivňování Liboru u japonského jenu a EURIBoru. Dosud největší pokutu musela zaplatit UBS a to 1,5 mld. USD také ve sdílené dohodě americkým, britským a švýcarským regulátorům nebo úřadům.

Deutsche Bank je vyšetřována ještě v dalších dvou případech u amerického DFS pro manipulaci měnového kurzu a také kvůli vypořádávání obchodů s Íránem, toho času na blacklistu.

Mezi bankami, které se již s regulátory dohodly na vypořádání ve stejném případu, patří Rabobank Groep s pokutou 774 mil. EUR, Barclays Plc zaplatila 451 mil. USD, UBS Group musela odevzdat dokonce 1,5 mld. USD, Lloyds Banking Group vyvázla s pokutou 383 mil. USD a RBS nakonec zaplatila 600 mil. USD.

Akcie německé banky Deutsche Bank dnes obchodují s relativně mírným ziskem 0,56 % na 33,185 EUR.

deutsche

Zdroj: FT, Reuters, Bloomberg


Čtěte více:

Aktualizovaný investiční výhled na rok 2015 – Ekonomika
10.04.2015 11:00
Včera jsme v tomto článku zveřejnili zhodnocení (mimořádně úspěšných) ...
Objem dodávek PC poklesl v 1Q15 o 6,7 % yoy; je nejnižší od 1Q09
10.04.2015 10:21
Včera IDC uveřejnilo data o světových dodávkách počítačů. Ty v prvním ...
Proč rubl posiluje, když Rusko čeká recesi?
10.04.2015 11:16
V prosinci loňského roku prošel rubl měnovou krizí, kdy oslabil proti ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.05.2025
10:02Víkendář: Kdyby Fed přestal pomáhat jiným centrálním bankám…
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data