Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Čínské akcie a řecké zadlužení poslaly většinu asijských akciových trhů do ztrát

Čínské akcie a řecké zadlužení poslaly většinu asijských akciových trhů do ztrát

08.07.2015 8:29
Autor: Pavel Daniel

Oslabování čínských akcií a aktuální vývoj řeckého zadlužení přivedlo většinu asijských akciových trhů do korekce. Regionální benchmark index ubral ze svého vrcholu z dubna 2015 až 10 %. MSCI Asia Pacific Index klesl o 2,1 procenta na hodnotu 140,59 bodu. Jihokorejský akciový index Kospi odepsal 1,1 procenta, novozélandský index NZX 50 klesl o 0,3 procenta a australský S&P / ASX 200 Index odevzdal 1 procento. Singapurský Straits Times Index klesl o 0,8 procenta.

Čínský Shanghai Composite Index odepsal 3,6 procenta na hodnotu 3 592,35 bodu. Index CSI 300 klesl o 4,7 procenta. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises klesl o 4,6 procenta. Jeho ztráty táhly především akcie bank a makléřských firem. Index Hang Seng klesl o 3,8 procenta. Aktuální čínský vývoj ovlivnil i trhy v Japonsku. Akciový index Topix ztratil 2,5 procenta na 1 596,58 bodu a uzavřel na nejnižší závěrečné hodnotě od května 2014. Index Nikkei 225 klesl o 2,2 procenta na 19 926,63 bodu. Ceny ropy pokračovaly v oslabování. WTI ubrala 35 centů na 51,98 dolaru za barel a její ztráty za týden se navýšily na 8 procent.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.03.2026
8:50Trump kritizuje spojence, Evropa říká „ne“. Ropa se drží u 100 USD, futures jsou v zeleném  
6:44Goldman Sachs: Na softwaru přichází stabilizace, někteří lídři mohou svou pozici udržet
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - PPI, y/y
15:00USA - Průmyslové objednávky, m/m
19:00USA - Jednání Fedu, základní sazba