Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky Bayer ve 2Q15 - tržby a zisk rostou; akcie roste o + 3,81 %

Výsledky Bayer ve 2Q15 - tržby a zisk rostou; akcie roste o + 3,81 %

29.07.2015 10:17
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Tržby společnosti Bayer Group dosáhly ve druhém čtvrtletí roku 2015 po úpravách o měnové vlivy a další efekty 12,09 mld. EUR. Rostly tak o 3,7 %. Healthcare divize v tržbách rostla o 8,3 %, kdežto tržby divize CropScience po loňských velmi silných číslech ve stejném období oslabuje o 0,6 % na 2,72 mld. EUR. Pokles je spíše důsledkem vysoké srovnávací základny než reálného zhoršení výkonu. Tržby Material Science rostly o 0,6 % na 3,18 mld. EUR.

Čistý zisk společnosti ve 2Q15 dosáhl 1,152 mld. EUR, když loni ve stejném období byl 953 mil. EUR. Vyjádřeno na jednu akcii (EPS) to dělá 1,98 EUR (+33 % meziročně), když loni to bylo jen 1,48 EUR.

Hrubý tok peněžních prostředků z pokračující operativní činnosti ve 2Q15 se zlepšil o 30,5 % na 2,17 mld. EUR, hlavním důvodem je zlepšení v rámci EBITDA. Nejvýraznějším přispěvatelem k růstu EBITDA o 33,2 % byla velmi dobrá výkonnost divize MaterialScience, které rostlo EBITDA dokonce o 87,4 %. Důvodem pro takový brutální růst byly klesající ceny vstupních materiálů ruku v ruce s vyššími objemy prodejů. Negativně působily nižší prodejní ceny, přesto si divize vedla velmi dobře. Čistý peněžní tok vzrostl o 22,4 % na 1,95 mld. EUR.

Zadlužení firmy se jemně snížilo z 21,3 mld. na 21,1 mld. EUR.

Výhled pro rok 2015
Společnost Bayer očekává, že farmaceutický trh v roce 2015 poroste pomaleji než v minulých letech, zejména pak růst v USA by měl být tou hlavní příčinnou zpomalení. Důvodem je expirací exkluzivity některých významných léčiv a startem prodej dalších generických léčiv. Navzdory tomu tyto negativní tlaky, by měly částečně kompenzovat rozvíjející se trhy, kde poptávka zůstane stabilní.

Firma revidovala také očekávání pro své tržby, EBITDA a zisk na akcii. Největší změny doznal odhad tržeb skupiny, kdy ještě v dubnu Bayer očekával, že by mohl atakovat tržby někde v intervalu 48 - 49 mld. EUR, ovšem poslední revidovaný výhled hovoří o upřesnění a tržby se očekávají na úrovni 47 mld. EUR. Odhad pro EBITDA a zisk na akcii zůstává v platnosti, kdy má růst mezi 15až 19 %.

Akcie na zveřejněné výsledky reaguje růstem o3,81 % na 134,85 EUR.

bay 

Zdroj: firemní data, Bloomberg


Čtěte více:

Výsledky CETV ve 2Q15 - OIBDA se stále zlepšuje, zisk je zatím jen na obzoru (+komentář analytika)
29.07.2015 8:14
CETV ve druhém čtvrtletí letošního roku hlásí výnosy při konstantním s...
Výsledky O2 CR v 1H15 (+komentář analytika)
29.07.2015 8:23
Společnost O2 CR dnes, poprvé od rozštěpení společnosti, zveřejnila sv...
Twitter ve 2Q - klíč k monetizaci? Samá voda...akcie -11,33 %
29.07.2015 12:07
Twitter ve druhém čtvrtletí tohoto roku převedl velmi pěkný růst tržeb...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
22:02Wall Street opět útočila na rekordy. AI infrastruktura žene trh vzhůru, polovodiče dominují  
17:46Kofole stouply v prvním čtvrtletí tržby o 13,7 % a provozní zisk o více než 15 %
17:06Měnící se hyperziskovost hyperscalerů
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách