Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Maloobchodní tržby v Německu v červenci vzrostly o 1,4 %

Maloobchodní tržby v Německu v červenci vzrostly o 1,4 %

31.08.2015 9:15
Autor: Redakce, Patria.cz

Maloobchodní tržby v Německu v červenci vzrostly m/m reálně o 1,4 procenta, což je nejvíce od loňského října. Dnešní údaje německého statistického úřadu tak podle analytiků podporují očekávání, že soukromá spotřeba letos největší evropské ekonomice pomůže k růstu. Na meziroční bázi zaznamenal července 3,3procentní růst (viz graf).

nemecko maloobchod

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že tržby v německých obchodech stoupnou v červenci o 1,0 procenta.

Maloobchodní obrat zpravidla velmi kolísá a údaje o něm podléhají revizi a zpřesňování. Například červnové tržby se po zpřesnění dat snížily o 1,0 procenta, namísto původně ohlášeného poklesu o 2,3 procenta.

V meziročním srovnání se maloobchodní tržby v červenci zvýšily o 3,3 procenta po nárůstu o 5,2 procenta v předešlém měsíci, a zaznamenaly tak druhý měsíc solidního růstu za sebou. Výrazný růst pak nastal v kategorii internetového a zásilkového prodeje, kde se obrat zvýšil o 9,2 procenta.

Německá ekonomika, na níž je závislá i řada českých podniků, ve druhém čtvrtletí vzrostla o 0,4 procenta, její meziroční růst pak dosáhl 1,6 procenta.

Solidní údaje o maloobchodních tržbách jsou v souladu s obrázkem celkově dobré hospodářské kondice. Nicméně zpomalování čínské ekonomiky vyvolalo pochybnosti, zda export zboží a služeb z Německa během roku neoslabí. Právě zahraničí obchod byl ve druhém kvartálu hlavním tahounem růstu německé ekonomiky.

Zdroj: ČTK, BBG


Čtěte více:

Klidný počátek týdne v Praze
31.08.2015 8:45
Pražská burza v pátek skončila v zelené nule. Index PX připsal 0,46 %...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data