Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky Wells Fargo ve 3Q - banka splnila očekávání Wall Street, přesto v pre-marketu ztrácí

Výsledky Wells Fargo ve 3Q - banka splnila očekávání Wall Street, přesto v pre-marketu ztrácí

14.10.2015 14:12, aktualizováno: 14.10. 15:05
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Aktualizováno

Banka Wells Fargo právě před pár minutami zveřejnila svoje výsledky za třetí kvartál roku 2015. Zisk na jednu akcii (EPS) dosáhla 1,05 USD při očekávání trhů 1,04 USD. Co se zisku týče naplnila přesně očekávání. Celkově se jedná o zisk 5,8 mld. USD, ten tak roste proti meziročně roste o 0,1 mld. USD (+3 % yoy). EBIT dosáhl 8,7 mld. USD.

Čistý úrokový příjem vzrostl o 187 mil. USD na 11,5 mld. USD. Růst byl živen především úvěry včetně plného benefitu převzaté divize GE Capital včetně všech souvztažných transakcí dané jednotky. Na růstu se projevila také délka třetího kvartálu o jeden den, čímž se dá vysvětlit asi třetina růstu.

Čistá úroková marže (NIM) je dle očekávání na úrovni 2,96 %. Ta klesla z 2,97 % o 1 bazický bod z 2Q15. Pozitivně v objemu pěti bazických bodů působily na NIM růst objemu bilanční sumy, přecenění a také díky vyššímu růstu objemu úvěrů. Tyto pozitivní vlivy byly kompenzovány růstem deposit a nižšími příjmy z různých zdrojů. Tyto dva vlivy nakonec snížily NIM o jeden bazický bod.

Neúrokové příjmy byly ve výši 10,4 mld. USD a rostly tak proti druhému kvartálu (10 mld. USD) o 4 %. Motorem růstu byly vyšší investice do equity a s tím spojené poplatky, poplatky spojené s depozity, příjmy z pronájmu a také karetní poplatky. Pohoršily si příjmy z tradingu, z dluhopisů, poplatků z investiční a trustové činnosti a také poplatky pojištění úrody.

Neúrokové příjmy z hypoték dosáhly 1,6 mld. USD a pohoršily si o 116 mil. USD proti druhému kvartálu. Objem rezidenčních hypoték byl 55 mld. USD a meziročně klesá o 7 mld. USD.

Úvěrové portfolio zůstalo silné během 3Q. Čtvrtletní anulizovaná míra ztrátovosti zůstala nízká na 0,31 % a objem neperformujících aktiv banky poklesl o 1,1 mld. USD. Výsledku bylo dosaženo díky zlepšující se kvalitě hlavně real-estate portfolia, na druhé straně tvorba větší rezervy kvůli energetickému sektoru tento výsledek zhoršovaly. Navzdory těmto pozitivní výsledků objem úvěrů po splatnosti déle než 90 dnů vzrostl na 872 mil. USD z 756 mil. USD.

Upravené výnosy banky Wells Fargo ve třetím čtvrtletí roku 2015 dosáhly úrovně 22,1 mld. USD při očekávání 21,8 mld. USD. Tržby meziročně rostou o 4 %.

Banka Wells Fargo uvádí, že zlepšených výsledků se bance podařilo dosáhnout hlavně díky diverzifikovanému modelu podnikání, který tak již nyní generuje konzistentní finanční výkon dokonce i v nejistých nebo neočekávaných časech a dokáže tak uspokojovat a obsluhovat své zákazníky.

Celkový objem aktiv, které má banka ve správě dosáhla ve 3Q hodnoty 480 mld. USD. Objem úvěrů dosáhl 903,2 mld. USD k 30. září 2015 a rostl tak o 14,8 mld. proti stavu k 30. červnu tohoto roku. Za růst jsou zodpovědné úvěry podnikatelům a také úvěry pro průmysl.

Banka Wells Fargo znovu vyplatí dividendu ve výši 0,375 USD na jednu akcii. Bude to tak podruhé co bude vyplácet zvýšenou dividendu proti původním 0,35 USD vyplácených do 1Q15.

Akcie na uveřejněné výsledky reaguje v premarketu zatím mírným poklesem o -0,61 % na 51,25 USD.

wells

Zdroj: firemní data, Bloomberg


Čtěte více:

Výsledky Bank of America v 3Q15, akcie rostou o 2 %
14.10.2015 13:17
Americký bankovní gigant, Bank of America Corp, dnes před otevřením tr...
Americký maloobchod varuje - spotřeba ve 3Q tak silná nebyla
14.10.2015 14:42
Data z amerického maloobchodního sektoru za září nepotěšila, neboť uká...
Výrobní ceny v USA překvapivě prudce padají
14.10.2015 14:48
Index cen výrobců v USA se za září snížil o 0,5 procenta oproti konsen...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.01.2026
6:06Micron: Nedostatek paměťových čipů je „bezprecedentní“ a potrvá roky  
19.01.2026
17:06Měknutí amerického inflačního cíle a evropská rovnováha
16:43CSG údajně začne zítra sbírat objednávky, na amsterdamské burze má mít debut v pátek
15:57Trumpova cla by v Evropě zasáhla auta, léky, luxus i energetické firmy
14:20Škoda Auto loni celosvětově zvýšila dodávky vozů o 12,7 pct na 1,043.900
13:38PODCAST Týdenní výhled: Trump zvyšuje cla, Evropa chystá odvetu a reportovat bude Netflix  
13:25Trumpova cla ukazují, která aktiva fungují jako bezpečný přístav, a která nikoli  
12:01Export motorem čínské ekonomiky: loni se na růstu HDP podílel ze třetiny
11:42Inflace v EU v prosinci klesla na 2,3 procenta, v Česku zůstala na 1,8 procenta
11:18Naděje pro Bayer: Nejvyšší soud USA projedná klíčové odvolání, akcie rostou
10:54MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 3,3 procenta
10:14Akcie na cla citlivých automobilek narazily. Některé ztrácí přes tři procenta
9:16S akciemi se svezly i kryptoměny. Bitcoin klesl k 92 tisícům dolarům
8:52Trumpovy hrozby cly kvůli Grónsku dnes srazí trhy na obou stranách Atlantiku. Na rekordech zlato i stříbro  
8:47Rozbřesk: Bezprecedentní eskalace transatlantického napětí
8:16Trump pohrozil novými cly, pokud nezíská Grónsko. EU připravila odvetu i nikdy nepoužitý nástroj
6:07Desetimilionové Švýcarsko: kdy je populace příliš velká?
18.01.2026
16:03Morgan Stanley: Zlato nemusí být špatné, ale zajímavější mohou být už jiné komodity
6:12Víkendář: Fed není unaven, ale projeví se fiskální dominance
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data