Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americký průmysl pokračuje v poklesu

Americký průmysl pokračuje v poklesu

16.10.2015 15:35, aktualizováno: 16.10. 15:53
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Průmyslová výroba v USA se v září snížila o 0,2 procenta, což je v souladu s konsensem. Předchozí měsíc byl ale revizí vylepšen na -0,1 z -0,4 procenta, takže data se k nedávným průmyslovým zklamáním nepřidávají. Směrem dolů výkon průmyslu táhla těžba, elektrické vybavení nebo ropa. Naopak rostla výroba strojů, surových kovů, potravin a zvyšovala se také produkce elektřiny.

Meziročně je produkce v průmyslu o 1,8 procenta vyšší, což znamená výrazné zpomalení oproti 2,7 procenta v srpnu. Z větší části je ovšem na vině srovnávací základna, neboť loňské září bylo pro průmysl velmi dobré.

Ve srovnání s očekáváními nejsou průmyslová data špatná, dokonce se dá hovořit o lehce příznivém vyznění dat díky revizi. Na druhou stranu na tom průmysl stále nijak dobře není. Tempo růstu je o poznání nižší nejen ve srovnání se silným začátkem roku, ale i s rokem minulým.

Pokles objemu nových objednávek nedává příliš nadějí na zlepšení trendové dynamiky průmyslu. Na firmy doléhá slabší vnější poptávka, ale také tvrdší konkurence kvůli silnému dolaru a rovněž útlum investic v ropném odvětví. Jako náznak situace v říjnu jsme zatím dostali průzkumy z New Yorku a Filadelfie, které znovu dopadly špatně.

prum1610 


Čtěte více:

Státní dluh ke konci září klesl o 0,6 mld. na 1,663 bilionu Kč
16.10.2015 14:55
Státní dluh letos ke konci září klesl o 0,6 miliardy Kč na 1,663 bili...
Nastaví OPEC cenové minimum pro ropu na $70?
16.10.2015 15:35
Saudská Arábie jako hlavní producent ropy v rámci organizace OPEC nev...

Váš názor
 • Ma pravdu predsedo
  16.10.2015 18:36

  "....General Electric ve třetím čtvrtletí hospodařila s upraveným provozním ziskem na akcii ve výši 29c a o 3c překonala očekávání. Přičinil se o to lepší výsledek průmyslové divize a nižší korporátní náklady. Marže v průmyslové divizi stoupla meziročně o 100 bps na 17,3 %. Dobrou zprávou je taktéž vyšší hrubá marže a především nižší náklady. Ty signalizují první plody celkové snahy zjednodušit procesní fungování podnikání. GE totiž v rámci strategického plánu osekává nejádrové operace (např. odprodej finančních odnoží) a zaměřuje se na primární oblast svého fungování (průmysl). Méně příznivou zprávou je pokles objednávek (-26 %), který je dán nižší poptávkou v segmentu těžby ropy a dopravy. Akcie připisují procento....."
  .
 • tady něco nehraje .....
  16.10.2015 18:28

  "....Americký index dnes se prozatím drží přibližně na nule a míří k tomu, aby uzavřel třetí týdenní posílení v řadě. Ve čtvrtek využil krátkodobého odrazu od týdenního pivotu a zamířil výše, dostal se tak na hodnoty, na kterých figuroval naposledy na konci srpna. Fractal na úrovni 50denního MVA poskytl podporu pro další růst a otočil i oscilátor Stochastic. V dalším týdnu by mohl index na úspěchy navázat a otestovat hodnoty 2 050 bodů...."
  achjoo
 • A zase ten Vlk...
  16.10.2015 18:21

  ".....je produkce v průmyslu o 1,8 procenta vyšší, což znamená výrazné zpomalení oproti 2,7 procenta v srpnu. Z větší části je ovšem na vině srovnávací základna, neboť loňské září bylo pro průmysl velmi dobré......"......Jak se dá všechno zaobalit k obrazu svému. Záleží jen jak se to naservíruje. Americká ekonomie jde do kytek už asi 20 let. Ale dolar jde nahoru - velice zajímavé zatímco ta ruská jen vzkvétá a rubl padá až o 50%. Jak to vysvětlíte pane Vlku.
  Mn
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data