Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropské indexy oslabují, VW získává +4 %

Evropské indexy oslabují, VW získává +4 %

24.11.2015 11:07
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akciové trhy se počátku dnešního obchodování pohybují v záporných hodnotách, když oslabují přibližně o procento. Ke korekci největších ztrát došlo po zveřejnění makrodat z Německa, kde index podnikatelského klimatu Ifo za listopad dosáhl 109 b. proti konsensu analytiků nastaveném na 108,2 b. Odpoledne pozornost zamíří na další odhad růstu HDP za 3Q ve Spojených státech. Opačným směrem než akciové indexy směřuje euro, které vůči dolaru přidává 0,1 % na hladinu 1,064 EUR/USD.

Pod tlakem je společnost Altice, jejíž akcie se propadají o 7,6 % poté, co se objevila zpráva, že Goldman Sachs prodala všech svých 61 mil. kusů akcií. Na chvostu indexu Stoxx 600 je i Zodiac Aerospace, která ztrácí 9,1 % v reakci na oznámení, že očekávají v roce 2016 nižší marže, než se přepokládalo. Nedaří se rovněž výrobci luxusního zboží LVMH, kde se negativně podepisuje zpráva analytiků Nomury, že odhady výsledků pro příští rok mohou být nastaveny příliš vysoko. Akcie reagují poklesem o 4 %. EasyJet pak po oznámení, že do ledna končí s linkou do egyptského Šarm aš-Šajchu odepisuje 3,8 %.

Mírně v plusu jsou naopak automobilky, což je výsledek růstu akcií německého Volkswagenu. Jeho akcie přidávají 4,4 % poté, co společnost získala souhlas na opravu přibližně 70 % „závadných“ dieselových motorů a zároveň uzavřela dohodu s americkými úřady ohledně sporného softwaru v dalších vozidlech. Porsche zpevňuje o 4,1 %.

Celoevropský Euro Stoxx 50 oslabuje o 1 %, britský FTSE 100 stejně jako německý DAX o 0,8 % a francouzský CAC 40 o 1,3 %.

 


Čtěte více:

Aféra Dieselgate nemá na Německo zatím žádný vliv
24.11.2015 10:36
Index německé podnikatelské nálady Ifo vyskočil na nejvyšší úroveň od ...
Pražská burza propadá nejvíce za dva měsíce; VIG po výsledcích -4 %
24.11.2015 10:38
Pražská burza otevírá propadem o 1,5 %, a tak si připisuje nejvyšší pr...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst