Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americký průmysl v lednu hromadil objednávky, mohlo to však být lepší

Americký průmysl v lednu hromadil objednávky, mohlo to však být lepší

03.03.2016 16:22, aktualizováno: 3.3. 17:09
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Nových objednávek v americkém průmyslu v lednu přibývalo. Po předchozích negativních výsledcích je nárůst o 1,6 procenta určitě vítaným zlepšením. Nedávný report o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby však trh naladil na ještě lepší čísla. Dnešní údaj tak zaostává za konsensem počítajícím s hodnotou 2,1 procenta. Objednávky bez dopravních prostředků dokonce znovu klesaly.

V rámci zboží dlouhodobé spotřeby už víme, že objednávky rostly u aut, letadel, strojů, kovových výrobků nebo elektroniky. Dolů ovšem celkové číslo táhly objednávky zboží běžné spotřeby, kterých ubylo 1,4 procenta. Pokles v této kategorii už trvá přes půl roku.

Meziročně jsou průmyslové objednávky o 0,8 procenta níž, čímž se ale jejich dynamika znovu slušně zlepšila. U objednávek bez dopravních prostředků sledujeme 2,8procentní pokles. Dodávky zákazníkům jsou meziročně o 2 procenta nižší a poměr zásob a dodávek se o něco zlepšil.

Data o průmyslových objednávkách zaostala za odhady, ale nejde o vážné zklamání. Dynamika se zlepšuje a klíčové sektory produkující zboží dlouhodobé spotřeby jsou na tom lépe. Na druhou stranu, výroba stojí i na těch ostatních, takže optimismus o vyhlídkách pro průmysl po dnešku přece jen mírně chladne.


pppip


Čtěte více:

Americký sektor služeb udržel tempo růstu
03.03.2016 16:12
Index ISM pro nevýrobní sektor, zahrnující především služby, se za úno...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.06.2025
17:36AI, výnosy dluhopisů nad 6 % a akcie v boomu?
16:33Uklidnění situace ohledně celní politiky posílá trhy výše  
14:48Jefferies: Alarmující úvahy o dluhopisech lépe ignorovat, Fed bude směrem ke snižování sazeb tvrdohlavější
13:08Wall Street hledá strategie, jak vydělat na volatilitě způsobené Trumpovými cly
12:13Mohou akcionáři Tesly otevírat šampaňské?
12:07Nizozemský premiér oznámil rezignaci po Wildersově odchodu z vlády
11:58Eurostat: Inflace v eurozóně se v květnu vrátila pod dvouprocentní cíl ECB
11:23Kofola kupuje kávové plantáže v panamském Boquete,posílí kontrolu nad surovinami
11:19OECD přibrzdila očekávání růstu pro českou i světovou ekonomiku
11:16Ifo: Nálada v německé automobilovém průmyslu se dál zhoršuje, i kvůli clům
11:14Pád vlády drží evropské akcie lehce v červeném, slabá data trhy dokáží překonávat  
9:05Rozbřesk: Průmysl v květnu znovu zaškobrtnul. Deprese z Trumpových cel se ale nekoná
9:00Aktivita čínského zpracovatelského průmyslu poprvé za osm měsíců klesla zřejmě vlivem amerických cel
8:47Americká cla doléhají na Čínu, Apple se brání regulaci EU a futures jsou smíšené  
02.06.2025
17:59Měly by akcie vynášet více, než dluhopisy? A klesla relativní atraktivita akcií?
16:54Tomáš Vlk: ISM překvapivě horší, index stáhlo níž vyprazdňování skladů  
16:17Muskův velký návrat?
14:45Trumpova nová cla a vzájemné obviňování, napětí mezi USA a Čínou opět graduje
13:27Týdenní výhled: Trump slibuje vyšší cla, roste napětí ve vztahu s Čínou. Zůstal americký trh práce odolný i v květnu?  
13:25Evropská komise pokutovala firmy Delivery Hero a Glovo za kartel 329 miliony eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m