Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asijské akcie v závěru týdne dál oslabovaly. Výjimkou bylo Japonsko

Asijské akcie v závěru týdne dál oslabovaly. Výjimkou bylo Japonsko

08.04.2016 8:20
Autor: Pavel Daniel

Závěr druhého dubnového týdne roku 2016 přinesl většině asijských akciových trhů ztráty. Výjimkou, která potvrzuje, tentokrát ziskové, pravidlo, se stal japonský akciový trh. Asijské akcie následovaly ve většině poklesy amerických akcií. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific klesl o 1,1 procenta na hodnotu 124,99 bodu.

Japonské akcie připisovaly zisky a to kvůli oslabování japonského jenu, který ovlivnil vývoj akcií japonských exportérů. Index Topix přidal 1,6 procenta na 1 292,65 bodu a index Nikkei 225 uzavřel obchodování se ziskem 0,46 procenta na 15 821 bodech. Japonský jen vůči americkému dolaru ztratil 0,5 procenta na 108,78 jenu za dolar. Podle analytiků se investoři nyní stále více zaměřují na úroveň 105 jenů za dolar jako hranici, při které mohou příslušné japonské orgány činit nějaká opatření.

Jihokorejský akciový index Kospi klesl o 0,7 procenta, australský S&P / ASX 200 Index ztratil 0,8 procenta a novozélandský akciový index S&P / NZX 50 ustoupil o 0,4 procenta. Ztráty zaznamenaly i čínské akcie, které oslabují už třetí den po sobě. Shanghai Composite Index během obchodování ztrácí 0,8 procenta a podle mínění analytiků má nakročeno k první týdenní ztrátě za měsíc. Index CSI 300 aktuálně odepisuje 0,99 procenta. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises ztrácí aktuálně 0,83 procenta a Hang Seng 0,60 procenta. Taiwanský index Taiex aktuálně roste o 0,60 procenta.

Cena ropy WTI na trhu New York Mercantile Exchange vyskočila o 2,07 % na 38,03 amrického dolaru za barel. Cena ropy Brent vyšplhala o 1,57 % na 40,05 USD za barel.





Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.01.2026
22:06Wall Street prudce rostla: Trump couvl z cel, trhy obracejí "sell America trade"  
17:08Americká investiční hádanka
16:47Trump v Davosu kritizoval Evropu, která podle něj nemíří správným směrem
15:26Má Boeing to nejhorší za sebou? Akcie se konečně plně zotavily z incidentu s odtrženým panelem
14:00Netflix překvapil tržbami, ale investoři řeší výhled a velkou akvizici WBD  
13:12S akciemi CSG se bude od pátku obchodovat i na Free Market v Praze
11:52Může Evropa použít americké dluhopisy jako zbraň ve sporu o Grónsko?
11:25Akcie dál ztrácejí, na trzích však dochází ke zklidnění po negativním úvodu týdne  
10:00Úterní "Sell America" stáhla S&P 500 i Nasdaq letos do ztráty
9:45Míra inflace v Británii v prosinci vzrostla na 3,4 procenta, je nejvyšší v G7
9:11Rozbřesk: O Trumpovi, Grónsku a fiskální politice
8:52Pád ČEZ, výprodej amerických aktiv a útěk ke zlatu  
6:08Pohled analytika na CSG, největší IPO evropského obranného průmyslu  
20.01.2026
22:33Netflix těsně překonal odhady, počet předplatitelů přesáhl 325 milionů
22:00Trump opět rozhazuje cly  
18:33O trochu více jestřábí pohled…
17:11IPO CSG bez drobných investorů a ČEZ pod tlakem politiky
16:18Ministr financí USA věří, že Evropané kvůli Grónsku nevyhrotí vztahy s USA
16:05Ministři financí EU zvažují protiúder na nové hrozby z USA
15:35Šéf Microsoftu: Závod AI rozhodnou náklady na energie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data