Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asijské akcie udržuje v růstu silný dolar vůči japonskému jenu

Asijské akcie udržuje v růstu silný dolar vůči japonskému jenu

31.05.2016 8:29
Autor: Pavel Daniel

Očekávání investorů o dalším zvýšení úrokových sazeb v USA stále udržuje americký dolar vůči jenu v ziscích, což ovlivnilo i poslední obchodní akciovou seanci v Asii. Většina trhů připisovala zisky a regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific posílil o 0,5 procenta na hodnotu 128,90 bodu. Za květen 2016 index ale odepsal 1,77 procenta. Cena ropy WTI na trhu New York Mercantile Exchange vzrostla o 0,39 % na 49,51 amerického dolaru za barel. Cena ropy Brent oslabila o 0,34 % na 50,19 USD za barel.

Japonský Index Topix během obchodování posílil o 0,6 procenta na hodnotu 1 374,33 bodu a atakoval tak svá uzavírací maxima od dubna 2016. Objem obchodů byl ale o 18 procent nižší než 30ti denní průměr. Index Nikkei 225 přidal během obchodování 0,98 procenta na hodnotu 17 235 bodu. Japonský jen se vůči americkému dolaru obchodoval na hodnotě 111,12 jenu za dolar. Makroekonomická data z Japonska ukázala, že japonská míra nezaměstnanosti v dubnu dosáhla 3,2 procenta, což bylo v souladu s odhady. Celkové výdaje domácností klesly o 0,4 procenta, což je méně, než se předpokládalo. Japonská průmyslová výroba v dubnu vzrostla meziměsíčně o 0,3 % při očekávání -1,5 %. Premiér Šinzó Abe už dříve uvedl, že chce odložit plánované zvýšení prodejní daně. Podle posledního vyjádření Tara Asa, minstra financí Japonska, není nyní správný čas na to zvyšovat daně.

Čínské akcie vykázaly největší růst za dva měsíce, podle analytiků kvůli tomu, že Čína bude možná zařazena do indexu MSCI Emerging Markets příští měsíc. Shanghai Composite se aktuálně obchoduje se ziskem 3,04 procenta, index CSI 300 připisuje 3,13 procenta. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises roste o 1,52 procenta a Hang Seng o 1,32 procenta. Australský index S&P / ASX 200 klesl o 0,3 procenta poté, co dosáhl během pondělní seance svých maxim od srpna 2015. Novozélandský S&P / NZX 50 Index vzrostl o 0,3 procenta a jihokorejský akciový index Kospi přidal 0,5 procenta. Singapurský Straits Times Index posílil o 1 procento.





Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m