Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Apple prý vzdává vývoj samořízeného vozu, píše NYT

    Apple prý vzdává vývoj samořízeného vozu, píše NYT

    23.08.2017 11:36
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Americká technologická společnost Apple zřejmě opustila plán výroby samořízeného automobilu a soustředí se výhradně na samotnou technologii autonomního řízení. V rozhovoru s listem The New York Times (NYT) to uvedlo pět zdrojů, které jsou obeznámeny s plány Applu.

    Přitom ještě před pár lety Apple nabíral zaměstnance pro velký a tajný projekt, který "dostane Detroit do kolen". Letos v červnu ale šéf Applu Tim Cook v rozhovoru s agenturou Bloomberg uvedl, že Apple se soustředí na autonomní systémy.

    Podle zdrojů newyorského listu, které nechtěly být jmenovány, se v projektu nazvaném Titan objevilo několik chybných kroků. Ty vedly k tomu, že společnost se přesunula od výroby samořízeného vozu k vývoji technologie pro automobil, který vyrobí někdo jiný. Tím se Apple dostává na úroveň řady jiných technologických firem, jež na technologii autonomního řízení pracují.

    Experti vyvíjeli auto bez volantu

    Do projektu Titan, který odstartoval v roce 2014, šel Apple se svým standardním nasazením. Angažoval řadu zkušených lidí a najal experty na vývoj softwaru i osobních automobilů ve snaze mít pod kontrolou všechny aspekty výroby - software, hardware i design. Vývojáři se věnovali každému detailu, jako je například tiché automatické otevírání a zavírání dveří nebo nový vzhled interiéru bez volantu a pedálů. Dokonce uvažovali o nahrazení standardních kol sférickými.

    Projekt se však dostal do problémů. Jednak kvůli svému rozsahu, jednak kvůli absenci jasně definované vize. Vedení se neshodlo v tom, zda vyvíjet plně autonomní vůz, nebo automobil, nad nímž řidič může v případě nutnosti převzít kontrolu.

    Loni začal Apple projekt utlumovat. Do čela jmenoval dlouholetého manažera Boba Mansfielda a ten plán výroby osobního automobilu odložil na neurčito a projekt nasměroval na samotnou technologii autonomního řízení. Tomu také přizpůsobil profesní složení personálu. Díky tomu se mu podařilo upevnit morálku týmu, musí se ale hodně snažit, aby si talentované inženýry udržel. Technologie samořízení je totiž jedním z nejžhavějších témat v Silicon Valley a Apple není zdaleka jedinou firmou, která na ní pracuje, uvádí newyorský list.

    Zdroj: ČTK

     

    Čtěte více:

    Čínští výrobci smartphonů rychle dotahují ztráty, mají atraktivní ceny
    24.05.2017 6:21
    Prodeje smartphonů, tedy chytrých telefonů, se za 1. čtvrtletí 2017 me...
    13.06.2017 17:47
    Matka všech projektů umělé inteligence. Tak hovoří generální ředitel A...
    Apple překvapil a prodal více iPhonů. Může posunout Dow Jones přes 22 000 bodů hned po otevření
    02.08.2017 9:14
    Americké technologické společnosti Apple vzrostl ve třetím fiskálním č...
    Kolik stojí, aby Google zůstal u Applu?
    16.08.2017 14:51
    Kolik musí Google platit za to, aby byl jeho stejnojmenný internetový...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    06.08.2026
    8:40ČNB rozhodne o sazbách, trhy mezitím sledují Írán a závislost Microsoftu na OpenAI  
    6:08Apple není AI firma. Jeho síla stojí na produktech, ekosystému a disciplíně
    05.08.2026
    22:01S&P 500 po rekordní rally vyčkával, trh sleduje Hormuz i výsledkovou sezónu  
    18:03Prémiové akcie, Mag495 a další pokračování současného cyklu
    16:05PODCAST ROZHOVORY: Eli Lilly vs. Novo Nordisk. Revoluce v léčbě obezity je podle MUDr. Kunové teprve na začátku
    15:18Booking ukázal odolnost cestovního trhu. Investoři přešli i slabší výhled  
    14:31Novo Nordisk překonal očekávání, akcie přesto klesají. Investoři řeší marže a budoucí růst
    13:36Disney překonal očekávání. Streamovací služby i zábavní parky dál táhnou růst zisků
    13:23Trh potrestal AMD příliš. AI příběh pokračuje a růst by měl dál zrychlovat  
    11:58SpaceX roste raketovým tempem, investory ale děsí účet za AI a Starship  
    11:19Geopolitika trhům svědčí, zatímco výsledky sentimentu nepomohly  
    11:11Nálada v německém automobilovém průmyslu se v červenci výrazně zlepšila
    10:30Útraty domácností dále rostou, maloobchod ale v červnu zaostal za očekáváním
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
    9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
    9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
    11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
    14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.