Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie Apple po výsledcích vystoupaly na nový rekord

Akcie Apple po výsledcích vystoupaly na nový rekord

03.11.2017 7:15, aktualizováno: 3.11. 8:15
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Americká společnost Apple zvýšila ve svém čtvrtém finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 19 procent na 10,71 miliardy dolarů. Apple prodal 46,7 milionu modelů iPhone. Prodej tak překonal očekávání analytiků, který jej podle průzkumu společnosti FactSet odhadovali na 46,4 milionu. Cena akcií podniku se po zveřejnění výsledků vyšplhala na nové rekordní maximum. Prodloužené americké obchodování akcie zakončily ziskem 3,1 procenta u 173,40 dolaru za akcii.

Prodej telefonů iPhone se zvýšil o 2,5 procenta, ačkoli řada lidí čeká na příchod nového modelu iPhone X. Celkové tržby společnosti vzrostly o 12 procent na 52,58 miliardy dolarů ze 46,85 miliardy před rokem. Telefony iPhone se na těchto tržbách podílely téměř 55 procenty.

V prvním čtvrtletí nového finančního roku, které zahrnuje klíčovou vánoční sezonu, očekává Apple tržby v rozsahu od 84 do 87 miliard dolarů. To by představovalo výrazný nárůst z rekordních 78,4 miliardy před rokem. Očekáváním trhu, tedy analytiků v konsensu Bloomberg, zde je 84,5 miliardy dolarů.

Čtvrtletní údaje rovněž ukázaly, že Applu se podařilo zastavit dlouhodobý útlum u tabletů iPad. Prodej těchto přístrojů vzrostl o více než 11 procent na 10,3 milionu kusů.

Za celý uplynulý finanční rok společnost Apple vydělala 48,35 miliardy dolarů, tedy zhruba o šest procent více než v předchozím roce. Celoroční tržby podniku vzrostly také o zhruba šest procent na více než 229 miliard dolarů.

Apple začne v pátek prodávat nový telefon iPhone X. Firma začala na tento přístroj přijímat předběžné objednávky 27. října a setkala se s mimořádně silným zájmem. Někteří analytici však mají obavy, zda Apple dokáže vyrábět dostatečný počet telefonů, aby uspokojil poptávku.

Finanční ředitel Applu Luca Maestri řekl agentuře Reuters, že firma je s vývojem výroby telefonů iPhone X "docela spokojena". Dodal, že produkce těchto telefonů se každým týdnem zvyšuje.

Apple je s tržní hodnotou kolem 868 miliard dolarů nejcennější veřejně obchodovanou společností na světě. Podle analytika Daniela Ivese ze společnosti GBH Insights není vyloučeno, že tržní hodnota Applu překoná hranici bilionu dolarů.

(Zdroj: Apple, Bloomberg, Reuters, CNBC, čtk)

 
 

Čtěte více:

Apple prý vzdává vývoj samořízeného vozu, píše NYT
23.08.2017 11:36
Americká technologická společnost Apple zřejmě opustila plán výroby sa...
Apple: Kdy padne hranice 1 bilion dolarů?
12.09.2017 13:08
Jeden bilion dolarů. Kdy si Apple - a jeho tržní hodnota - sáhne na t...
Apple Event ŽIVĚ: Dokonalý iPhone X odemknete svou tváří. Cena od 29.990 korun
12.09.2017 21:40
Pouhých 174 gramů. Tloušťka jen 7,7 milimetru. OLED dotyková obrazovka...
Známe nové iPhony, Wall Street končí v zisku, Apple se ztrátou
12.09.2017 22:04
Hlavní americké trhy dnes zavřely se ziskem. Dařilo se jak indexu S&P ...
Inovace nejsou bez potíží: Nové Apple Watch mají problém s wi-fi i výdrží baterie
21.09.2017 14:01
Americká společnost Apple přiznává, že její nejnovější chytré hodinky ...
Co mají společného Apple, The Eagles a Veblen?
28.09.2017 18:41
Thorsteinu Veblenovi se podle mne nedá upřít jedna věc. V době, kdy lu...
Nejcennější značkou světa je nadále Apple
28.09.2017 14:22
Nejcennější značkou světa zůstává Apple. Její hodnota se meziročně zvý...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.01.2026
6:01Supercyklus paměťových čipů? Analytici věří v dlouhodobý růst díky AI
06.01.2026
22:01Wall Street solidně rostla druhým dnem v řadě  
17:11Vyřeší trhy to, co zase tak nejde centrální bance?
15:59Jefferies: Sazby dolů, valuace akcií ještě výš
14:40Inflace v Německu v prosinci klesla na 1,8 procenta, loni činila 2,2 procenta
14:20Nová cílová cena a doporučení k Erste: Solidní výkonnost trh již zacenil, potenciál dalšího růstu akcií je omezený  
14:05Státní rozpočet skončil v roce 2025 ve schodku 290 miliard korun. Co čekat v letošním roce?
13:59Český lídr světa online investic Patria Finance vstupuje na slovenský trh a otevírá pobočku v Bratislavě
13:07Před rokem DeepSeek šokoval svět AI. Proč je od té doby v ústraní?
13:01Státní rozpočet měl loni schodek téměř 291 miliard, o 50 miliard více než byl plán
12:11FX Strategie: Koruna vstupuje do nového roku ve formě – udrží své zisky?  
11:47Čína zakázala vývoz zboží použitelného i pro zbrojní účely do Japonska
11:10Investoři se zaměřili na Asii, zatímco evropské a americké akcie jsou dnes nevýrazné  
10:38Rubin je pětkrát rychlejší při provozu AI softwaru než Blackwell. Nová generace AI čipů Nvidie nastoupí ve druhé polovině roku
10:02Výroba elektřiny v ČR loni po letech vzrostla, růst táhly hlavně jaderné zdroje
9:02Rozbřesk: Proč americká intervence ve Venezuele nezlevní pohonné hmoty v Česku
8:36Maduro u soudu řekl, že byl unesen a je nevinný, Rubin od Nvidie je na cestě, Evropa otevře v zeleném  
6:06Povedený rok pro českou korunu. Udrží své zisky i v roce 2026?  
05.01.2026
22:01Trhy na Trumpem vyvolané nejistotě profitují  
17:07Peníze a blázni…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Applied Digital Corp (11/25 Q2, Aft-mkt)
Constellation Brands Inc (11/25 Q3, Aft-mkt)
Exxon Mobil Corp (12/25 Q4)
Jefferies Financial Group Inc (11/25 Q4, Aft-mkt)
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m