Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Moneta po odprodeji pohledávek zlepšila výhled zisku na 4 miliardy Kč

Moneta po odprodeji pohledávek zlepšila výhled zisku na 4 miliardy Kč

18.09.2018 9:32
Autor: ČTK

Moneta Money Bank zlepšila výhled letošního čistého zisku na čtyři miliardy korun z dosavadních 3,7 miliardy . Představenstvo společnosti zároveň zváží, že navrhne za rok 2018 dividendu 5,5 koruny na akcii před zdaněním. Dosavadní výhled počítal s pěti korunami. Úpravy následují po prodeji pohledávek z nezajištěných úvěrů za 360 milionů korun společnosti B2 Kapital Czech Republic. Vyplývá to z oznámení Monety na jejím webu.

Prodávané portfolio pohledávek z nezajištěných spotřebitelských úvěrů má nominální hodnotu 1,2 miliardy korun. Skládá se ze zhruba 12.000 úvěrů, u kterých je prodlení se splácením v průměru víc než 14 let. Banka už ho v minulosti plně odepsala. Prodej se uskutečnil v aukci, které se účastnilo 12 společností, vítěz byl vybrán na základě nejvyšší nabídky.

Výnos z prodeje Moneta očekává přibližně 300 milionů korun. Celkové provozní výnosy za letošní rok tak nyní banka předpokládá 9,9 miliardy korun, dosavadní výhled z letošního srpna uváděl 9,7 miliardy.

Moneta také oznámila, že požádala Českou národní banku o souhlas se zahrnutím 30 procent čistého zisku za letošní první pololetí do regulatorního kapitálu. V případě souhlasu centrální banky banka plánuje, že před koncem letošního roku se dostane na kapitálovou přiměřenost v rozmezí 15,9 až 16,3 procenta. Monetě v pololetí klesl čistý zisk meziročně o 3,4 procenta na 2,121 miliardy .

Moneta Money Bank funguje pod současným názvem od roku 2016, jméno se z dřívějšího GE Money Bank změnilo v souvislosti se vstupem banky na burzu v květnu téhož roku. Finanční ústav je jednou z největších firem obchodovaných na pražské burze.

 

Čtěte více:

USA zavedou nová cla na čínské zboží v hodnotě 200 miliard dolarů
18.09.2018 7:54
Spojené státy zavedou od příštího týdne nová cla na čínské zboží, jeho...
Rozbřesk: Volná místa přibývají i v eurozóně
18.09.2018 9:25
Poslední zasedání ECB dopomohlo euru k silnějším úrovním, když na trh ...
Trump pošle trhy do červeného, Prahu by mohla povzbudit Moneta
18.09.2018 8:51
Evropské burzy otevřou úterní obchodování v záporných hodnotách, futur...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.04.2026
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě
14:00Trading akcií si zapsal druhý rekord po sobě, přesto výsledky Goldman Sachs trh nepřesvědčily. Akcie -3,7 pct v pre-marketu
12:08Hrozba eskalace posílá ropu nahoru a kazí úvod týdne akciovým investorům  
10:42Goldman Sachs hovoří o nastupujícím akciovém FOMO, EY-Parthenon o stagflačnějším prostředí
9:19Colt CZ vstupuje na Euronext Amsterdam, obchodovat se tam začne 15. dubna
9:12Rozbřesk: Vítězná strana Tisza chce do roku 2030 plnit maastrichtská kritéria
8:55ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Poskytnutí zajištění za závazky Rolls-Royce SMR
8:48Blokáda Hormuzského průlivu zvyšuje nervozitu investorů - ropa roste, akcie klesají  
7:49Spojené státy chtějí po nedohodě zprůchodnit Hormuz a naopak blokovat Írán. Ceny ropy rostou
7:43Maďarské volby: Tisza jasně míří k ústavní většině při nejvyšší volební účasti od pádu komunismu
5:53Hartnett: Vsaďte na komodity, v příštích letech předběhnou akcie. Dluhopisy zůstanou pozadu  
12.04.2026
9:42Víkendář: Geopolitický vývoj a ropná krize jako argument pro elektromobily
11.04.2026
9:56Víkendář: Ujíždí Spojeným státům jeden důležitý vlak?
10.04.2026
22:02Technologie drží Wall Street nad vodou: Inflace trh nerozhodila, avšak ani nesjednotila  
17:07Jak to vypadá s rotací od USA po posledních turbulentnějších týdnech?
15:30Čipový gigant TSMC měl v prvním čtvrtletí díky zájmu o AI rekordní tržby
15:18Akcie zbrojařů po rozhovoru s ukrajinským vyjednavačem oslabují. CSG se propadá o více než 6 procent
15:00Americká inflace poskočila vzhůru, ale čekala se ještě vyšší

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
16:00USA - Prodeje starších domů