Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Podpis první fáze obchodní dohody schladil náladu na Wall Street

Podpis první fáze obchodní dohody schladil náladu na Wall Street

15.01.2020 22:02
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Tématem číslo jedna pro tento den byl dlouho očekávaný podpis první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou. Obě strany se setkaly a doopravdy podepsaly dohodu. Ujednání má mimo jiné čínské korporace a státní entity přinutit k tomu, aby nevykrádaly americké korporátní a technologická tajemství.
Z jednotlivých sektorů indexu S&P 500 se nejvíce dařilo utilitám, které rostly o 1,3 %. Následovaly nemovitosti, které přidaly 8 desetin. Stejnou porci, akorát s opačným znaménkem, odepsala energetika (nejhorší sektor).
Z makroekonomických dat byla dnes zveřejněna prosincová inflace v průmyslu. Ceny rostly o 0,1 %, čekala se figura o desetinu vyšší. Nálada v průmyslu ve státě New York dle Empire State Manufacturing Index rostla z prosincových 3,5 bodů na 4,8 (oček. 3,6 b.).

Index Dow Jones Industrial Average sahal po rekordu, ale samotný podpis první části obchodní dohody velmocí zafungoval jako zlom a barometr se vzdálil z maximálních hodnot. DJ i tak zvládl připsat 3 desetiny procenta na 29.033 bodů. Podobně se zachoval i širší S&P 500, ten ale denní růst smazal skoro k nule na 3.289 bodů (+0,2 %). Denní maxima už byly méně než 1,5 bodu vzdáleny od mety 3.300. Technologický Nasdaq Composite také hleděl po rekordu, nakonec se nejmenším možným dílem udržel zelená čísla. Finální hodnota dnešního dne 9.258 bodů.

Měnový pár eurodolar dnes vyrážel na průzkum ze stanoviště, které si udělal na denním pivotů (PP 1,1126), expedice ale nikdy nedosáhla až na druhou denní rezistenci (R2 1,1167). Zveřejnění zásob ropy a benzínu podlomilo obchodování s touto komoditou. Ropy v zásobnících sice ubylo o 2,5 mil. barelů (oček. +1,1 mil.). Naopak nepomohl benzín, kde zásoby rostly o 6,7 mil. (oček. 3,2 mil.). WTI v konci obchodování akcií klesala o 0,4 % na 58 USD za barel. Trojská unce zlata naopak zdražila o 0,6 % na 1.556 USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data