Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Služba Apple Music navzdory krizi prudce expanduje

Služba Apple Music navzdory krizi prudce expanduje

21.04.2020 12:20
Autor: ČTK

Americká technologická společnost Apple ode dneška nabídne svou streamovací službu Apple Music v dalších 52 státech, převážně v Africe a na Blízkém východě. Dostupná už tak bude ve 167 zemích světa. Apple to uvedl ve svém dnešním sdělení. Firma s touto službou navzdory krizi expanduje nejvíce za téměř deset let. Podle agentury AFP si tím diverzifikuje zdroje příjmů.

Svůj obchod s aplikacemi App Store, službu Apple Arcade (videohry) a cloudové služby Apple Podcasts a iCloud pak bude firma nově provozovat v dalších 20 zemích, z toho osm z nich jsou africké státy. Celkem tak budou tyto služby dostupné ve 175 zemích, sdělil Apple.

Apple Music je druhá největší streamovací hudební platforma na světě. Podle rozhovoru s jeho viceprezidentem na webu Numerama, na který se odvolává agentura AFP, měla tato služba loni v červnu 60 milionů předplatitelů. Její švédský konkurent Spotify, který nepůsobí na tolika trzích, uvedl, že měl loni 124 milionů předplatitelů.

Apple se v loňském fiskálním roce soustředil na růst tržeb ze segmentu služeb, který mu za toto období vytvořil 17,8 procenta z tržeb ve výši 260,1 miliardy dolarů (6,6 bilionu Kč). Firma tak podle agentury Reuters reaguje na trend, kdy spotřebitelé méně často obměňují své mobilní telefony.

Apple bude mít na nových trzích odlišné zkušební termíny a ceny pro streamování hudby. Ve Spojených státech nabízí tříměsíční bezplatnou zkušební verzi, pak si měsíčně účtuje 9,99 dolaru (254 Kč). Na nových trzích Apple nabídne šestiměsíční zkušební období. Například v Iráku a v Kuvajtu si bude za měsíc účtovat 4,99 dolaru, na Islandu pak 11 dolarů.


Čtěte více:

Čína by mohla považovat levný tech za příležitost. Evropa se chce bránit
21.04.2020 5:45
Evropa je již dlouho přitažlivým místem pro čínské firmy, které zde ch...
Ropa poprvé v historii v záporu, americké akcie v pondělí klesaly
21.04.2020 8:03
V úvodu týdne jsme byli na americkém trhu svědky mimořádné situace. Hi...
Ekonom Petr Dufek: Výrobní ceny v Česku jsou pod tlakem, působí i levná ropa
21.04.2020 9:42
Ceny v tuzemském průmyslu už druhý měsíc za sebou padají. V březnu se ...
Komentář: Odstávky připravily autoprůmysl o více než třetinu výroby
21.04.2020 11:32
Zatím sice nemáme kompletní obrázek české ekonomiky v březnu, kdy zača...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.02.2026
22:46Alphabet překonal odhady. Letos plánuje utratit mnohem více, než investoři čekali
22:01Technologické tituly znovu oslabily  
17:10Jeden opomíjený nový normál
15:14Jakub Blaha: Uber zažil solidní otočku. Silná čísla ze závěru roku nakonec přebila slabší výhled  
14:05Eli Lilly v ostrém kontrastu s Novo Nordiskem. Tržby mohou letos stoupnout až o 27 procent
13:32AMD roste, náklady také. Klíčový bude úspěch MI4XX  
12:44Patria čeká u Komerční banky mírně slabší kvartál, pozornost se přesune na dividendovou politiku  
12:14Neklidné techy. Anthropic zvedl nervozitu před dalšími důležitými výsledky  
11:36Míra inflace v eurozóně v lednu klesla o 0,3 bodu na 1,7 procenta
11:11Nový AI nástroj Anthropicu způsobil výprodej v softwaru za 285 miliard dolarů  
9:38Těžká rána pro investory Novo Nordisku: společnost očekává hluboký propad tržeb
9:02Čtvrtletní zisk UBS vzrostl o více než polovinu
8:50AI spustila výprodej, Walmart poprvé nad bilionem dolarů a německý autoprůmysl mírně zlepšil náladu  
8:40Rozbřesk: NBP srazí sazby na dostřel ČNB, a to navzdory viditelně vyššímu růstu
03.02.2026
22:38Ani silné výsledky AMD nestačily. Akcie se svezly s trhem a míří dolů
22:02Červená lavina na Wall Street: technologie krvácí, Palantir uniká výprodeji  
17:18Bude „likvidita“ podporovat akciový trh?
15:27Silný zisk, slabší poptávka, velké slevy: PepsiCo mění strategii
15:17Růst zpomaluje a výhled na rok 2026 působí mdle. Paypal vyřazujeme z investičních tipů  
14:09FX Strategie: Koruna čeká na inflaci a ČNB, eurodolar na ECB a volby v Japonsku  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách