Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Walt Disney má kvůli koronaviru o 90 procent nižší zisk

Walt Disney má kvůli koronaviru o 90 procent nižší zisk

06.05.2020 9:40
Autor: ČTK

Americké mediální a filmové společnosti Walt Disney za druhé finanční čtvrtletí klesl zisk meziročně o 90 procent na 460 milionů dolarů (11,5 miliardy Kč). Firma uvedla, že byla nucena uzavřít své zábavní parky a přerušit filmovou produkci. Tržby přesto díky televizním a streamingovým službám zvýšila o 21 procent na 18 miliard dolarů. Pozastavila nicméně výplatu dividend.

Pandemie narušila především příjmy z provozu zábavních parků, prázdninových středisek, okružních cest a z prodeje upomínkových předmětů. Přestože se ztráty z tohoto typu podnikání projevily až v samém závěru kvartálu, nakonec činily na celku 58 procent.

Enormně se díky nové službě Disney+ dařilo streamingu, ta ale ještě bojuje s vysokými náklady. Tato část koncernu tedy ve výsledku vykázala ztrátu 812 milionů dolarů, co je více než dvojnásobek ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku.

Nedařilo se ani filmové divizi, která utrpěla uzavřením kin a přerušením filmové výroby. Přestože společnost začátkem čtvrtletí uvedla několik slibných filmových premiér, klesl zisk divize meziročně o osm procent.

Akcie Walt Disney v reakci na zveřejněné hospodářské výsledky prudce oslabily. Vykázaný zisk byl výrazně slabší, než se čekalo, přestože tržby očekávání překonaly. Investoři nepřijeli s pochopením ani rozhodnutí společnosti, že v první polovině roku nevyplatí dividendu. Akcie firmy už od začátku roku oslabily zhruba o 30 procent.

Čtěte více:

Italská banka UniCredit se kvůli odpisům propadla do ztráty
06.05.2020 9:25
Největší italská bankovní skupina UniCredit se v prvním čtvrtletí prop...
Maloobchod přišel téměř o desetinu tržeb (komentář analytika)
06.05.2020 9:28
Nouzový stav, respektive uzavření obchodů v polovině měsíce se negativ...
Zakázky německého průmyslu kvůli koronaviru rekordně klesly
06.05.2020 9:35
Průmyslové zakázky v Německu v březnu klesly ve srovnání s předchozím ...

Váš názor
  •  
    06.05.2020 14:39

    30% dole přesto pořád velice předražená a neinvestovatelná akcie. Jaký to rozdíl oproti poslední recesi. Tak doufejme, že ještě půjdeme alespoň 50% dolů, ať nakupujeme alespoň za historický průměr kolem 15 PE.
    czinvestor
Aktuální komentáře
02.04.2026
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD