Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky Goldman Sachs překonávají odhady díky nejlepšímu obchodování posledních let

Výsledky Goldman Sachs překonávají odhady díky nejlepšímu obchodování posledních let

15.07.2020 14:00
Autor: Redakce, Patria.cz

Své výsledky za druhé čtvrtletí oznámila dnes před otevřením amerických trhů investiční banka Goldman Sachs. Firma si za kvartál poznamenaný pandemií zapisuje zisk na akcii 6,26 dolaru při očekáváních nastavených na 3,78 USD (5,81 USD před rokem), celkové tržby pak vzrostly o 41 % na 13,3 mld. USD. Také tady banka předčila tržní očekávání 9,75 mld.

Tržby se oproti stejnému období loňského roku zvýšily o 41 % a jde v tomto ohledu o druhý nejpovedenější kvartál v celé historii firmy. Zisky táhlo obchodování, obchodování s dluhopisy a komoditami (FICC) přineslo 4,24 mld. USD, což představuje nejlepší výsledek za posledních 9 let. Zahanbit se nenechali ani akcioví tradeři banky, příjem z tohoto segmentu dosáhl 2,94 mld. USD, nevíce za posledních 11 let. Oba údaje překonaly očekávání, konsenzus byla nastaven na 2,53, respektive 2,04 mld. dolarů.

Goldman Sachs je z velké šestice amerických banka nejvíce závislý na tržbách z tradingových aktivit, což pro ni v posledních letech představovalo v porovnání s konkurenty minus. Retailové bankovnictví popoháněla levná depozita k rekordním ziskům odvětví. 

Nyní ovšem, uprostřed recese způsobené pandemií koronaviru, představuje obchodní model Goldmanů výhodu díky vysoké volatilitě na trzích a bezprecedentním krokům amerického Fedu. 
Na výsledky reaguje trh pozitivně a posílá akcie banky o 4 % vzhůru. Akcie Goldman Sachs od začátku letošního roku poklesly o 7 %.

akcie goldman sachs

 

Čtěte více:

JPMorgan (+2,5 %) vydělala víc, než se čekalo. A víc si také odložila stranou
14.07.2020 13:13
Největší americká banka podle aktiv JPMorgan Chase odstartovala americ...
Wells Fargo (-4,3 %): První kvartální ztráta od roku 2008
14.07.2020 14:56
První kvartální ztrátu od roku 2008 oznámila dnes americká banka Wells...
Komentář analytika: JPMorgan rizikovými náklady připomíná minulou krizi
14.07.2020 16:45
Začneme netradičně rovnou u toho nejostřeji sledovaného parametru bank...
Komentář: Proaktivní rezervy Citigroup tlačí na profitabilitu, kvalita úvěrového portfolia se zhoršuje
14.07.2020 16:57
Při letmém pohledu na tržby a čistý zisk na akcii banky Citi se sice ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 pct
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst