Největší americká banka ve druhém kvartále překonala odhady Wall Street, když reportovala tržby ve výši 45,7 miliardy dolarů a čistý zisk těsně pod hranicí 15 miliard dolarů. Zisk na akcii dosáhl 4,96 dolarů, což je přibližně o 50 centů více, než očekávali analytici.
„Vykázali jsme další silné čtvrtletí, dobrých výsledků jsme dosáhly ve všech oblastech podnikání,“ okomentoval hospodaření šéf banky Jamie Dimon. Pokořit očekávání analytiků se podařilo již šesté čtvrtletí po sobě. Po úspěšném absolvování zátěžových testů Fedu banka zároveň schválila zpětný odkup akcií v hodnotě 50 miliard dolarů.
V meziročním srovnání ale čísla zaostávají za druhým kvartálem loňského roku. Čistý zisk klesl o 17 %, tržby se snížily o desetinu. Dařilo se naopak segmentu retailového bankovnictví, který meziročně vzrostl o 23 procent.
Banka rovněž navýšila objem vkladů, které dosáhly 2,5 bilionu dolarů. To představuje tříprocentní nárůst oproti prvnímu čtvrtletí a šestiprocentní meziroční růst. Podobným tempem rostl i objem půjček, který činí 1,4 bilionu dolarů.
Jamie Dimon během prezentace opět upozornil na rizika v podobě cel, obchodní nejistoty a rozpočtových deficitů, které podle něj nadále ohrožují ekonomiku USA. Zároveň však uvedl, že americká ekonomika zůstala v uplynulém čtvrtletí odolná. Pozitivně ohodnotil také snahy o daňové reformy a deregulaci.
Akcie na zveřejněné výsledky reagují oslabením o 0,3 procenta na 288 dolarů za kus. Od počátku ale přidaly již přes dvacet procent a porážejí tak známé akciové indexy S&P 500 a Nasdaq .

Ve středu navážou na výsledky další velké banky jako , a . Podle průzkumu londýnské LSEG mohou investoři očekávat meziroční nárůst tržeb a zisků nejméně o 10 %, přičemž zisk na akcii by mohl dosáhnout 9,77 dolaru. Silné výsledky se očekávají také u , kde by měl zisk podle odhadů vzrůst o více než 6 %. Mírný růst zisků a tržeb pravděpodobně oznámí i . Analytici předpokládají zisk na akcii ve výši 0,85 dolaru, což je o dva centy více než ve druhém čtvrtletí loňského roku.
Podle analytického oddělení Patria Finance těžil bankovní sektor ve druhém čtvrtletí z volatility na kapitálových trzích, nových IPO i ponechání sazeb na restriktivních úrovních. „Čisté úrokové příjmy těží z přeceňování úvěrových aktiv, zatímco depozitní úroky pozvolna klesají s výhledem na mírnější politiku Fedu,“ stojí v komentáři ohledně očekávaných výsledků amerických bank.