Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Fed se snažil ujistit investory, že si s vysokou inflací poradí i bez poškození ekonomiky, futures jsou dnes ráno vysoko

Fed se snažil ujistit investory, že si s vysokou inflací poradí i bez poškození ekonomiky, futures jsou dnes ráno vysoko

12.01.2022 8:45
Autor: Redakce, Patria.cz

Šéf Fedu Jerome Powell se včera snažil ujistit zákonodárce i investory, že zvládne zakročit proti vysoké inflaci bez poškození ekonomiky. Dnes ráno bude zveřejněna spotřebitelská inflace za prosinec v Česku a futures ukazují na zelený open.

Futures na evropské akciové indexy: Euro Stoxx 50 +0,9 %, FTSE 100 +0,6 % a DAX +0,7 %. Futures na americké akciové indexy: Dow Jones mini +0,2 %, S&P 500 mini +0,2 % a Nasdaq 100 mini +0,2 %. 

Dnes v 9:00 budou zveřejněna data o spotřebitelské inflaci za prosinec. Očekává se meziroční růst o 6,6 %. Lednová inflace se následně bude podle člena bankovní rady Mory pohybovat kolem 9 % a ČNB dosáhne svého inflačního cíle (cca 2 %).

Šéf Fedu Jerome Powell se včera snažil ujistit zákonodárce i investory, že centrální banka zvládne zkrotit inflaci na čtyřicetiletém maximu, aniž by poškodila americkou ekonomiku. Americký index S&P 500 se zastavil po pětidenním propadu, technologický Nasdaq 100 měl lepší výkon než ostatní benchmarky a dolar klesl. Futures na euro Stoxx 50 dnes ráno rostou.

Francie zaznamenala nový rekord v počtu denních infekcí Covid-19, když omikronová varianta pokračuje ve svém rychlém šíření. Přesto se ukazuje, že druhé největší oživení ekonomiky v eurozóně se zdá být téměř imunní vůči narušením způsobeným vlnou infekcí a nabere další podporu, jakmile se omezení nabídky začnou zmírňovat. To je zdrojem ujištění pro tvůrce politik, kteří uvedli, že evropské ekonomiky budou vůči problémům v oblasti veřejného zdraví čím dál odolnější.

Konzervativní poslanci sledují vývoj u Borise Johnsona kvůli obviněním z pořádání večírků a porušování pravidel pandemie. Opoziční politici kvůli nejnovějším tvrzením vyzvali vůdce Velké Británie k rezignaci, ale premiéra bude nejvíce znepokojovat reakce jeho vlastních konzervativců – podle jednoho konzervativního poslanec je nálada za k vzteku, zatímco jiný předpověděl konec cesty pro Johnsona.


 

Čtěte více:

Toyota poráží GM a co přinese automobilkám rok 2022
12.01.2022 6:11
Toyota dokázala v minulém roce prodat v USA více aut než GM, což se st...
Horská investiční dráha Nordstrom jako ukázka toho, jak moc záleží na (odhadovaném) riziku
11.01.2022 18:51
Hned o 33 podhodnocených akciích hovoří Morningstar v jedné ze svých p...
Růst sazeb Fedu od března a pak vyfukování bilance. Akcie po zaváhání rostou
11.01.2022 17:45
Včera se americkým akciovým indexům podařilo smazat úvodní ztráty, dne...
Nejlepší den Nasdaqu od začátku roku
11.01.2022 22:00
Technologický index Nasdaq zažil nejlepší den v novém roce, když se n...
Facebook se nevyhne antimonopolní žalobě americké Federální obchodní komise
12.01.2022 8:35
Provozovatel internetové sociální sítě Facebook, která je součástí ame...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.03.2026
17:07Co bude letos akciový trh dělat s americkou ekonomikou
16:44ISM ukázalo slušnou kondici amerického průmyslu, ale také vysoké cenové tlaky
16:00Tatry mountain resorts, a.s.: Výroční zpráva společnosti
15:59PODCAST Týdenní výhled: Začátek týdne diktuje Blízký východ  
15:38ON-LINE: Evropský plyn zdražuje až o 50 procent, americké akcie počáteční ztráty částečně umazaly
14:35Morgan Stanley: Írán optimistický pohled na trhy neohrozí, pokud ropa nevystřelí trvale výš  
14:12CSG kupuje 49 procent v maďarské firmě 4iG, získala tím vliv ve výrobci Rába
13:20Úvodní šok z Íránu už trochu odeznívá. Půjde jen o další rychlou akci?  
13:15Od aerolinek po zbrojaře. Jak na konflikt na Blízkém východě reagují jednotlivé sektory?
10:55Český zpracovatelský průmysl se přehoupl do růstu, prostředí pro poptávku ale zůstává náročné
9:47Zlato se kvůli útokům na Írán dostalo nad 5 400 dolarů za unci
9:36Doprava přes Hormuzský průliv se téměř zastavila. Brent skokově zdražuje a míří k 80 dolarům  
9:16Rozbřesk: Chaos na Blízkém východě může v případě delšího trvání výrazně zasáhnout globální ekonomiku
8:42Eskalace na Blízkém východě stahuje akcie dolů, bezpečná aktiva letí vzhůru a Pentagonem se rozešel s Anthropic  
01.03.2026
19:36Co čekat v pondělí na trzích a jak může útok USA na Írán ovlivnit trh s ropou i světovou ekonomiku?
14:57Stiglitz o clech, podkopávání důvěry v instituce a dopadu AI na inflaci
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu