Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Skupině Air Bank loni stoupl čistý zisk o 50 procent na 2,252 miliardy Kč

Skupině Air Bank loni stoupl čistý zisk o 50 procent na 2,252 miliardy Kč

01.04.2022 8:39
Autor: ČTK

Skupina Air Bank, kterou tvoří společnosti Air Bank, Benxy a český a slovenský Home Credit, loni vytvořila čistý zisk 2,252 miliardy , což je meziroční nárůst o 50 procent. Skupina o tom dnes informovala ČTK. Bankám a spořitelnám v Česku tak v roce 2021 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 23,1 miliardy na 70,58 miliardy korun.

Skupina Air Bank, která patří do skupiny PPF, se spojuje s Moneta Money Bank. Zveřejnění výsledků skupiny Air Bank tak navazuje na loňské oznámení o jejím chystaném převzetí českou Moneta Money Bank za 25,8 miliardy korun. V prosinci 2021 schválili akcionáři Monety transakci, kterou dojde ke spojení dvou finančních institucí patřících mezi nejvýznamnější v ČR. Transakce ještě podléhá schválení ze strany příslušných regulátorů.

Během roku 2021 skupina získala 55.000 nových zákazníků a celkový počet aktivních klientů na konci roku 2021 dosáhl 1,283 milionu. Objem vkladů zákazníků stoupl ze 123,6 miliardy na konci předchozího roku na 129,3 miliardy korun na konci roku 2021. Výrazný nárůst zaznamenaly hypoteční úvěry, a to o 60 procent na 11,7 miliardy korun.

K pozitivním výsledkům skupiny přispělo mimo jiné uvolnění protipandemických opatření a oživení ekonomiky, které přineslo obnovení spotřebitelské poptávky. "Získali jsme mnoho nových klientů, výrazně rostlo i naše úvěrové portfolio. S postupným zvyšováním věku našich klientů, kteří jsou obecně mladší, než je průměr trhu, registrujeme stále nové příležitosti k nabídce dalších služeb. Jsme na dobré cestě ke splnění našeho cíle dosáhnout již v letošním roce zisku tří miliard korun,“ komentoval výsledky generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Firmy ze skupiny Air Bank jsou nepřímo ovládané společností Home Credit Group B.V., která je součástí skupiny PPF. Ta investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Celosvětově v pololetí roku 2021 zaměstnávala 80.000 lidí. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku. Majoritním vlastníkem PPF Group, N. V. byl až do své loňské smrti nejbohatší Čech Petr Kellner, který podle výroční zprávy společnosti ovládal 98,93 procenta PPF.

 

Čtěte více:

Brazilská centrální banka možná ukazuje směr ostatním
01.04.2022 6:05
„Jednou z frustrací moderní americké ekonomiky jsou náklady spojené s ...
Dlouhodobé sazby vystřelily nahoru. Bankovní sektor reaguje na první pohled neobvykle
31.03.2022 17:54
Vztah mezi tím, jak si vedou bankovní akcie (relativně k celému trhu),...
ČNB bojuje s inflací, ECB by měla také. Přestane Rusko dodávat plyn?
31.03.2022 17:50
Na hlavních trzích dnes převažuje negativní vývoj při velké nejistotě ...
Wall Street odevzdala zisky z úvodu týdne; Nasdaq v 1Q ztratil 9 %
31.03.2022 22:04
Americké trhy propadly přibližně o 1,5 %, a tak umazaly zisky z úvodu ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.