Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Západ by dnes mohl přijít s novým kolem sankcí vůči Rusku, futures jsou dnes smíšené

    Západ by dnes mohl přijít s novým kolem sankcí vůči Rusku, futures jsou dnes smíšené

    06.04.2022 8:51
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Vláda se bude dnes zabývat možným snížením spotřební daně u pohonných hmot. USA, EU a G7 spolupracují na novém kole sankcí vůči Rusku. Guvernérka Fedu Lael Brainard označila jako hlavní úkol snížit inflační tlaky a futures jsou dnes smíšené.

    Futures na evropské akciové indexy jsou smíšené: Euro Stoxx 50 -0,1 %, FTSE 100 +0,1 % a DAX -0,2 %. Futures na americké akciové indexy jsou v kladném teritoriu: Dow Jones mini +0,1 %, S&P 500 +0,2 % a Nasdaq 100 mini +0,0 %.

    Vláda se bude dnes zabývat možným snížením spotřební daně u pohonných hmot, uvedl včera ministr dopravy Martin Kupka po večerním jednání ekonomických ministrů. Účastníci schůzky se podle něj i ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky zabývali také dalšími zvažovanými kroky ke zlevnění paliv a energií, konkrétnější ale nebyli s vysvětlením, že o návrzích rozhodne až vláda.

    USA, EU a G7 spolupracují na novém kole sankcí vůči Rusku, včetně zákazu USA investovat v této zemi a zákazu dovozu uhlí do EU, což je pro Evropu velký hazard. To přichází po obvinění z vyvražďování civilistů a dalších zvěrstev v ukrajinských městech po ustupujících ruských silách. Moskva tvrzení o válečných zločinech odmítla. Vlády plánují zvýšit tresty pro ruské finanční instituce a státní podniky a uvalí sankce na blíže nespecifikované ruské úředníky a jejich rodinné příslušníky.

    Guvernérka Fedu Lael Brainard označila jako hlavní úkol snížit inflační tlaky a řekla, že Fed bude stabilně zvyšovat úrokové sazby a hned příští měsíc zahájí snižování rozvahy. FOMC „bude hned po květnovém zasedání pokračovat v metodickém zpřísňování měnové politiky prostřednictvím řady zvýšení úrokových sazeb a zahájení rychlého snižování rozvahy,“ řekla Brainard. Vyhlídky na prudké snížení držby dluhopisů Fedu, které byly vytvořeny během pandemie na zmírnění Covidu, globální trhy zneklidnily.

    Elon Musk se po zvýšení svého podílu v Twitteru zařadil mezi aktivní investory. Jeho jmenováním do představenstva se vzdává možnosti, že převezme Twitteru. Během jeho působení ve vedení se jeho vlastnictví omezuje na maximálních 14,9 %. Musk prozradil, že využíval hotovost k nákupům akcií téměř denně od 31. ledna do 1. dubna.

    Infekce Covid-19 v březnu v Anglii podle nové studie dosáhly nejvyšší úrovně od začátku pandemie, způsobené omikronovou subvariantou BA.2 a slábnoucí imunitou u starších dospělých. Mezitím denní počet případů Covid v Číně v úterý přesáhl 20 000, což je způsobeno rostoucími infekcemi v Šanghaji, kde místní úředníci staví největší provizorní izolační zařízení na světě, aby pomohli zastavit epidemii. V USA je Bidenova administrativa dluží společnosti Pfizer téměř 5 miliard dolarů za léky, které si již objednala na léčbu Covid-19.

     

    Čtěte více:

    Energetické a technologické cykly posledních 100 let
    05.04.2022 18:01
    Po řadu let byly energetické (ropa a plyn) společnosti jakýmsi protipó...
    Jak Musk podílem v Twitteru naředil největší bohatství na světě
    05.04.2022 15:51
    Celé roky dominoval majetku Elona Muska jediný akciový titul: Tesla. P...
    Americké recesi by se ještě možná dalo vyhnout. Firemní zisky ale přinesou zklamání
    06.04.2022 6:11
    Podle Google Trends se vyhledávání slova „recese“ za poslední měsíc zd...
    Červené úterý na Wall Street
    05.04.2022 22:04
    Hlavní akciové indexy v USA dnes výrazně propadly, ačkoliv v úvodu dne...
    Jsme na prahu nové inflační éry, upozorňuje šéf Banky pro mezinárodní vyrovnání plateb
    06.04.2022 8:20
    Svět stojí před novou érou vyšší inflace a úrokových sazeb, protože...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y