Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čtvrtletní zisk H&M překonal odhady, firma je před létem optimistická

Čtvrtletní zisk H&M překonal odhady, firma je před létem optimistická

29.06.2023 10:06
Autor: ČTK

Švédskému prodejci oděvů H&M klesl ve druhém finančním čtvrtletí provozní zisk na 4,74 miliardy švédských korun (SEK; 9,55 miliardy Kč) ze 4,98 miliardy SEK o rok dříve, překonal však odhady. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení s tím, že je před létem optimistická. Akcie firmy díky tomu odpoledne přidávaly více než 17 procent, což byl jejich největší denní růst v historii.

H&M se snaží držet krok se svými rychle rostoucími rivaly, jako je Shein. Analytici v anketě společnosti Refinitiv odhadovali, že provozní zisk bude činit 4,07 miliardy SEK.

Společnost H&M zaostává za majitelem společnosti Zara, kterým je skupina Inditex. Snaží se být atraktivnější pro zákazníky a podpořit svou dražší značku Cos, která se zaměřuje na spotřebitele méně zranitelné rostoucími životními náklady, uvedla agentura Reuters.

"Letní kolekce byly dobře přijaty a třetí čtvrtletí začalo dobře," uvedla generální ředitelka Helena Helmerssonová. "Podmínky pro zvýšený růst i ziskovost se nadále vyvíjejí příznivým směrem," dodala.

Od 1. do 27. června, což je první měsíc třetího finančního čtvrtletí firmy, tržby v místních měnách meziročně stouply o deset procent.

Společnost H&M loni oznámila propouštění a další snížení nákladů, o kterých tehdy tvrdila, že jí pomohou ušetřit náklady od druhé poloviny tohoto roku.

Akcie firmy odpoledne přidávaly 17,5 procenta zhruba na 185 švédských korun, za posledních 12 měsíců zpevnily asi o 30 procent. Růst ale zaostává za zhodnocením akcií Inditexu, které za stejnou dobu zpevnily zhruba o 60 procent.

h&m


Čtěte více:

Laffer Tengler Investments: Místo Fedu ChatGPT
29.06.2023 8:14
Americká centrální banka si někdy protiřečí a kvůli vývoji inflace by...
Evropské trhy otevřou nevýrazně, IPO mmcité na trh START vypukne 12. července
29.06.2023 8:55
Futures se vyvíjejí s minimálními odchylkami od nulové změny, tedy úvo...
mmcité získala souhlas ČNB. Ve středu 12. července začíná úpis akcií
29.06.2023 9:02
Společnost mmcité a.s., celosvětově uznávaný designér a výrobce městsk...
Rozbřesk: Let americké ekonomiky zatím pokračuje bez mezipřistání, šéf Fed tak nevylučuje zvýšení sazeb v červenci i v září
29.06.2023 9:28
Výroční konference ECB poutala i včera pozornost trhů, přičemž to byl ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data