Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Skupina mmcité v pololetí přidala na tržbách 30 procent zejména díky USA a Brazílii. Připouští překročení celoročního výhledu

Skupina mmcité v pololetí přidala na tržbách 30 procent zejména díky USA a Brazílii. Připouští překročení celoročního výhledu

14.08.2023 10:40, aktualizováno: 14.8. 10:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Skupina mmcité dosáhla za první pololetí letošního roku růstu konsolidovaných tržeb o téměř 30 % na více než 508 milionů korun. Provozní zisk EBITDA dosáhl výše téměř 43 milionů korun a EBITDA marže 8,4 procenta. Vedení společnosti potvrzuje letošní plán hospodaření s možným výhledem na jeho překročení.

"Tahounem růstu byly především regiony na americkém kontinentu, kdy nejvíce rostly trhy v USA a v Brazílii, a to meziročně o více než 70 %," uvedla firma mmcité s tím, že se chce ve druhém pololetí soustředit na posílení a rozvoj vnitroevropských trhů.

Výsledky mmcité:

Období

 

H1 2023

 

Plán 2023

 

Konsolidované tržby

 

508.453 tis. CZK

 

1.314.468 tis. CZK

 

EBITDA

 

42.913 tis. CZK

 

85.247 tis. CZK

 

EBITDA marže

 

8,4 %

 

6,5 %

 



V roce 2023 firma očekává celkový růst tržeb na 1,314 mld. CZK, tj. meziroční růst o 13,21 %. Provozní zisk EBITDA by měl vzrůst dokonce o 39,33 % na 85,247 mio. CZK a čistý zisk na 49,222 mio. CZK, tj. o 52,94 %.

„Růst marže byl pozitivně ovlivněn jak rostoucí produktivitou výroby, klesajícími cenami některých vstupů, tak pozitivními obchodními výsledky jednotlivých poboček. Na základě tohoto vývoje a nasmlouvaných zakázek na druhé pololetí 2023 předpokládáme splnění ročního plánu finančních ukazatelů skupiny s potenciálem na jejich překročení,“ okomentoval průběžné výsledky CEO David Karásek.

Globální skupina mmcité zastřešená českou mateřskou společností mmcité a.s. je výrobce a prodejce městského mobiliáře, který poskytuje městům vybavení, jako jsou lavičky v parku, kašny, pítka, stojany na kola a mnoho dalšího. Dnes najdeme výrobky mmcité ve po světě s přímým obchodním zastoupením ve více než 30 zemích. Akcie společnosti se pod tickerem MMCTE.PR obchodují od 1. srpna 2023 na trhu START pražské burzy a na burze RM-Systém.


 

Čtěte více:

Tržby mmcité za rok 2022 prolomily miliardu korun. Vrcholí přípravy na IPO na trh START
12.04.2023 9:00
Skupina mmcité, český výrobce městského mobiliáře, zaznamenala v roce ...
mmcité míří na trh START: Miliardový design z Bílovic zkrášluje města celého světa
16.05.2023 9:30
„Chci-li být jen druhý, je lepší ani nezačínat,“ říká designér David K...
Uznávaný designer a výrobce městského mobiliáře mmcité spustil úpis akcií na pražské burze. Jak je snadno získat u Patria Finance?
12.07.2023 10:00
Společnost mmcité a.s., celosvětově uznávaný designér a výrobce městsk...
Záznam webináře k IPO mmcité: Dáváme stejnou designovou a produktovou kvalitu jako ty nejlepší značky všem uživatelům veřejného prostoru
20.07.2023 16:27
„Veřejný prostor je fascinující místo, setkávají se tu lidé i historie...
mmcité vstupuje při silném zájmu investorů na trh START pražské burzy
26.07.2023 12:24
Výrobce městského mobiliáře společnost mmcité a.s. dne 26. července 20...
Úspěšný debut mmcité na trhu START pražské burzy: Akcie designéra a výrobce městského mobiliáře zpevnily o 21 procent
01.08.2023 13:55
Společnost mmcité a.s. dnes úspěšně zahájila obchodování na trhu START...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě
14:00Trading akcií si zapsal druhý rekord po sobě, přesto výsledky Goldman Sachs trh nepřesvědčily. Akcie -3,7 pct v pre-marketu
12:08Hrozba eskalace posílá ropu nahoru a kazí úvod týdne akciovým investorům  
10:42Goldman Sachs hovoří o nastupujícím akciovém FOMO, EY-Parthenon o stagflačnějším prostředí
9:19Colt CZ vstupuje na Euronext Amsterdam, obchodovat se tam začne 15. dubna
9:12Rozbřesk: Vítězná strana Tisza chce do roku 2030 plnit maastrichtská kritéria
8:55ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Poskytnutí zajištění za závazky Rolls-Royce SMR
8:48Blokáda Hormuzského průlivu zvyšuje nervozitu investorů - ropa roste, akcie klesají  
7:49Spojené státy chtějí po nedohodě zprůchodnit Hormuz a naopak blokovat Írán. Ceny ropy rostou
7:43Maďarské volby: Tisza jasně míří k ústavní většině při nejvyšší volební účasti od pádu komunismu
5:53Hartnett: Vsaďte na komodity, v příštích letech předběhnou akcie. Dluhopisy zůstanou pozadu  
12.04.2026
9:42Víkendář: Geopolitický vývoj a ropná krize jako argument pro elektromobily
11.04.2026
9:56Víkendář: Ujíždí Spojeným státům jeden důležitý vlak?
10.04.2026
22:02Technologie drží Wall Street nad vodou: Inflace trh nerozhodila, avšak ani nesjednotila  
17:07Jak to vypadá s rotací od USA po posledních turbulentnějších týdnech?
15:30Čipový gigant TSMC měl v prvním čtvrtletí díky zájmu o AI rekordní tržby
15:18Akcie zbrojařů po rozhovoru s ukrajinským vyjednavačem oslabují. CSG se propadá o více než 6 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
16:00USA - Prodeje starších domů