Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Týden začíná kolotočem v oblasti AI

Týden začíná kolotočem v oblasti AI

20.11.2023 22:01
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Americké akcie zamířily na začátku nového týdne opět vzhůru. Dnešním tahounem byly bezesporu technologie, které jsou rozděleny do dvou sektorů. Dařilo se jak komunikacím (+1 %) tak informačním technologiím (+1,5 %). Zítra po uzavření trhu se dočkáme jednoho z nejočekávanějších reportů výsledkové sezony, konkrétně se jedná o společnost Nvidia, která dnes přidala 2,3 % a uzavřela obchodní seanci nad hranicí 500 USD. Zítra se také dočkáme zápisu z posledního zasedání FEDu (tzv. FED minutes). Běžně vychází ve středu, tento týden je ale zkrácený svátkem Dne díkuvzdání a proto se zápisu dočkáme o den dříve. V trhu je plně zaceněno setrvání sazeb na současných úrovních.

O kolotoč na poli umělé inteligence se postaral Sam Altman, který v pátek opustil svůj post generálního ředitele OpenAI. Již dnes ale oznámil Microsoft, že Altmana zaměstná jako vedoucí nového týmu pro výzkum pokročilé umělé inteligence. Akcie Microsoftu oslavily získání tohoto velkého jména na palubu růstem o 2,1 %.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data