Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Akcie Kering rekordně klesly, součást Gucci v Asii čeká propad tržeb

    Akcie Kering rekordně klesly, součást Gucci v Asii čeká propad tržeb

    20.03.2024 14:42
    Autor: ČTK

    Akcie francouzské společnosti na prodej luxusních doplňků Kering dnes na burze v Paříži oslabily až o 15 procent, což je nejvíce za dobu existence firmy. Reagovaly tak na úterní oznámení, v němž Kering varuje před citelným poklesem tržeb v prvním čtvrtletí, zejména kvůli útlumu v Asii a Tichomoří, tedy v regionu, který zahrnuje i důležitý čínský trh. Největší propad tam očekává italská značka Gucci, která je součástí skupiny Kering.

    Kolem poledne se akcie Kering prodávaly zhruba za 369 eur, a proti závěru z předchozího dne tak vykazovaly propad o více než 13 procent. Předtím klesly až do blízkosti 361 eur, čímž se tržní hodnota podniku propadla zhruba o 7,9 miliardy eur (asi 200 miliard Kč). Kvůli nejistotě zamířily dolů také akcie konkurenčních firem LVMH a Hermes, jejich ztráty ale byly výrazně slabší.

    Kering odhaduje, že konsolidované tržby za první čtvrtletí budou meziročně na srovnatelném základě zhruba o deset procent nižší. "Tento výkon odráží zejména strmější pokles prodeje u značky Gucci, hlavně v regionu Asie a Tichomoří. Očekáváme, že v prvním čtvrtletí budou srovnatelné tržby Gucci meziročně téměř o 20 procent nižší," uvedl francouzský podnik.

    Varování jen podtrhuje problémy, kterým firma čelí, když se snaží znovu nastartovat prodejní dynamiku ve společnosti Gucci. Ta se na celkových tržbách skupiny podílí z jedné poloviny a na zisku přibližně ze dvou třetin. Kering teď na klíčových trzích čelí hospodářskému útlumu a slabší poptávce, zejména v Číně.

    Značka Gucci prochází změnou designu pod kreativním vedením Sabata de Sarna. Snaží se znovu získat větší tržní podíl, který jí v posledních letech vzala konkurence, jako je Louis Vuitton a Christian Dior ze skupiny LVMH. Desetiprocentní pokles tržeb, který za první čtvrtletí očekává Kering, je mnohem hlubší, než předpovídali analytici. Ti podle agentury Reuters v průměru čekali pokles o tři procenta.


    Čtěte více:

    Jen 10 % hodnoty Tesly ve výrobě elektromobilů?
    20.03.2024 12:30
    Ross Gerber, ředitel investiční společnosti Gerber Kawasaki Wealth & I...
    Než otevře Wall Street: Intel, Riot Platforms, Tesla
    20.03.2024 12:57
    Zámořské akciové indexy včera dokázaly otočit záporné otevření a posil...
    František Kronus: Zasedání Fedu jako možný důvod ke korekci a očekávané výsledky ČEZ
    20.03.2024 14:03
    Dnešní zasedání Fedu pravděpodobně žádné snížení sazeb ani změnu v ré...
    ČNB snížila sazby znovu o 50 bodů. Dva hlasy v bankovní radě žádaly prudší krok
    20.03.2024 14:30
    Česká národní banka snižuje stejně jako v únoru základní úrokovou sazb...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.07.2026
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data