Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Kofola potvrdila předběžné výsledky roku 2023. Dosavadní měsíce letoška hodnotí jako velmi dobré

    Kofola potvrdila předběžné výsledky roku 2023. Dosavadní měsíce letoška hodnotí jako velmi dobré

    11.04.2024 17:13
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Skupina Kofola ve své výroční zprávě potvrdila v únoru zveřejněné, předběžné výsledky. Výhled EBITDA pro rok 2024 zůstává v rozmezí 1,55 – 1,80 miliardy korun, růst tržeb odhaduje vedení firmy o 25 %. 

    Rok 2023 může česká nápojářská společnost považovat za úspěšný, a to i přes pokles prodejů a rostoucí náklady na suroviny. "Přestože v prodaných litrech na klíčovém ČeskoSlovenském trhu skupina zaznamenala pokles o 8,7 %, tržby meziročně vzrostly o 10,1 %," uvedla firma. 

    „V Adriatickém regionu jsme byli také úspěšní, tržby vzrostly o 7,3 % (při poklesu prodaných litrů o 4,5 %). Navíc jsme dosáhli zlepšení na úrovni EBITDA, a to o téměř 13 %,“ říká finanční ředitel skupiny Kofola Martin Pisklák a dodává: „Ještě větší radost nám dělají výsledky v našem voňavém pilíři (Fresh & Herbs), kde tržby narostly o necelých 18 % a EBITDA na dvojnásobek.“

    Ukazatel EBITDA za celou skupinu vzrostl o 13 %. „Dosáhli jsme jej díky obrovskému nasazení našich zaměstnanců a loajalitě našich zákazníků. Velmi si této podpory vážíme a musíme za ni znovu poděkovat,“ potvrzuje Jannis Samaras, generální ředitel skupiny Kofola

    V prvním čtvrtletí roku 2024 dokončila skupina dvě významné akvizice – koupi společnosti MIXA VENDING, která podniká v oblasti nápojových a svačinových automatů, a většinového podílu ve společnosti Pivovary CZ Group, která sdružuje významné moravské pivovary Zubr, Holba a Litovel.

    „Dosavadní vývoj v prvních třech měsících roku 2024, které však mají na roční ukazatel EBITDA vždy nejmenší vliv, je velmi pozitivní. Tržby meziročně vzrostly o 14 %, prodané litry rostly o 7 %. Ceny energií v současné době klesají, stejně tak cena cukru, resp. sladidel,“ komentuje výhled Martin Pisklák. 

    V únoru zveřejněné cíle na rok 2024, zohledňující nově zařazené společnosti ve skupině (zejména Pivovary CZ Group), s EBITDA mezi 1,55 – 1,80 miliardou korun a růstem tržeb o 25 %, ponechává Kofola bez úpravy. Ke zúžení intervalu cíle EBITDA pravděpodobně přistoupí při zveřejnění výsledků prvního čtvrtletí, tedy 3. června.

    V červnu se pak bude konat valná hromada, jež bude schvalovat účetní závěrku roku 2023. Přesný termín bude ze strany Kofoly ještě upřesněn.

     

    Čtěte více:

    Výsledky Kofoly za rok 2023: EBITDA na horní mezi cíle, růst tržeb o 10 %, skokanem roku UGO
    15.02.2024 17:26
    Skupina Kofola zveřejnila předběžné výsledky roku 2023 a potvrdila dos...
    Kofola dokončila nákup většinového podílu v Pivovary CZ, generálním ředitelem bude René Musila
    11.03.2024 12:34
    Společnost Kofola oznámila, že krátce po schválení akvizice společnost...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů