Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Skupině Photon Energy klesly v prvním čtvrtletí tržby, provozní zisk jí stoupl

Skupině Photon Energy klesly v prvním čtvrtletí tržby, provozní zisk jí stoupl

17.05.2024 12:07
Autor: ČTK

Mezinárodní solární skupině s českými kořeny Photon Energy klesly v prvním čtvrtletí konsolidované tržby meziročně téměř o desetinu na 429 milionů korun. Její provozní zisk EBITDA se zvýšil více než dvojnásobně na 19,4 milionu korun. Čistá ztráta skupiny klesla na 32,6 milionu korun z 103 milionů v loňském prvním kvartále. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Provozní zisk skupiny podle jejích zástupců negativně ovlivnil pokles marží v oblasti výroby energie, nižší objemy obchodů s fotovoltaickými komponenty a vyšší personální a další náklady.

Výnosy z výroby elektřiny firmě v prvních třech měsících roku klesly meziročně o 9,7 procenta na 92,4 milionu korun. Důvodem podle ní byly hlavně nižší průměrné ceny elektřiny, které se ve sledovaném období snížily o více než pětinu. "Přestože se výroba elektřiny meziročně zvýšila na 30,2 GWh (gigawatthodin), což představuje meziroční nárůst o 24,2 procenta, stále nestačila na kompenzaci dopadu klesajících cen elektřiny," uvedla firma. Více elektřiny skupina vyrobila díky novým solárním fotovoltaickým elektrárnám v Rumunsku.

Pro celý letošní rok společnost počítá s tržbami mezi 2,2 a 2,4 miliardy korun a provozním ziskem EBITDA v rozmezí 395 až 444 milionů korun.

Skupina Photon Energy poskytuje řešení pro solární energii a úpravu vody. Firma byla založena v roce 2008 v Praze, současné sídlo má v Amsterdamu. Prostřednictvím plně vlastněné dceřiné společnosti má licence na obchodování s elektřinou v Polsku, Česku, na Slovensku a v Maďarsku, Rumunsku a Srbsku.


Čtěte více:

FRESH s Janem Burešem a Dominikem Rusinkem: Hledání nové letové hladiny aneb kde ČNB ‚zaparkuje‘ úrokové sazby?
17.05.2024 11:09
Hledání nové letové hladiny aneb kde ČNB ‚zaparkuje‘ úrokové sazby?“ ...
Čína oznámila rozsáhlá opatření na oživení realitního trhu
17.05.2024 9:49
Čína umožní místním samosprávám odkupovat některé domy za výhodné ceny...
Eurostat: Míra inflace v EU v dubnu zůstala na 2,6 procentech, v ČR se zvýšila
17.05.2024 11:20
Spotřebitelské ceny v Evropské unii se v dubnu meziročně zvýšily o 2,6...
Jak ozdravit největší realitní trh na světě? Na peníze od vlády finanční trhy slyší
17.05.2024 11:46
V posledních dnech dostaly zejména čínské trhy, a hlavně realitní sek...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  
16:34Umění odhadovat akciové trendy
16:29Akcie CSG se po zprávě shortaře Hunterbrook propadly až o 26 %
15:35Bitcoin překročil 80 tisíc dolarů. Poprvé od ledna
14:02Akciové trhy opět táhne jen hrstka titulů. Extrémně úzká rally zvyšuje šance na korekci  
13:14Dánsko pozastavuje rozšiřování datových center kvůli přetížení sítě
12:11Akcie začínají týden smíšeně po dobrých výsledcích a další falešné naději kolem Íránu  
10:49Nový šéf Berkshire Hathaway Greg Abel se představil investorům. Slíbil stabilitu a čeká na příležitosti
9:28Rozbřesk: Česká ekonomika klopýtla, Írán za to ale zatím nemůže
9:15Král meme akcií má nový cíl. GameStop navrhl koupi eBay za 56 miliard dolarů
9:15Primoco hlásí nejlepší první kvartál v historii. Tržby přesáhly 100 milionů
8:38Trump chce doprovázet lodě v Hormuzu, GameStop chce koupit eBay, v Londýně je dnes zavřeno  
6:08Míří Elon Musk k vytvoření Berkshire Hathaway umělé inteligence?
03.05.2026
9:22Víkendář: Proč některé země nedokázaly to, co USA a Anglie?
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00HU - PMI v průmyslu
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu