Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcionáři automobilky Tesla schválili rekordní balík odměn pro Elona Muska

Akcionáři automobilky Tesla schválili rekordní balík odměn pro Elona Muska

14.06.2024 9:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcionáři americké automobilky Tesla schválili rekordní balík odměn pro šéfa podniku Elona Muska v hodnotě 44,9 miliardy dolarů, v přepočtu zhruba jednoho bilionu korun. Děje se tak poté, co dohodu, která vznikla v roce 2018, začátkem letošního roku zrušil soud ve státě Delaware.

Součet hlasů nebyl bezprostředně oznámen. Schválení odměny podle AP také neznamená, že Musk dostane v dohledné době celou částku. Balíček pravděpodobně bude ještě několik měsíců předmětem jednání u soudu v Delawaru, kde se Tesla proti zamítnutí odvolává, píše AP. Před propadem akcií měl balík odměn hodnotu 56 miliard USD, nyní má podle AP hodnotu 44,9 miliardy USD.

Akcionáři rovněž schválili návrh na přesunutí právního sídla společnosti z Delawaru do Texasu a další návrhy, včetně znovuzvolení dvou členů představenstva: Muskova bratra Kimbala Muska a Jamese Murdocha, syna mediálního magnáta Ruperta Murdocha, píše agentura Reuters.

Soudkyně Kathaleen McCormicková ze státu Delaware v lednu dohodu o odměnách pro Muska zamítla s tím, že je nespravedlivá vůči akcionářům. Za jejím verdiktem stála žaloba jednoho z akcionářů, podle kterého byla výše odměn přehnaná.

Dohoda představovala největší balík odměn, jaký kdy některá z firem ve Spojených státech hodlala svému šéfovi vyplatit. Odměny měly být vyplaceny postupně při splnění stanovených cílů. Žaloba uváděla, že Tesla investory oklamala, protože naznačovala, že splnění stanovených cílů je velmi obtížné, zatímco ve skutečnosti to tak podle žaloby není. Mezi výkonnostními cíli, které bylo nutné splnit, je například určitá ziskovost firmy a cena jejích akcií na burze.

Tesla uvedla, že se proti soudnímu rozhodnutí odvolá, ale požádala akcionáře, aby balík znovu schválili na dnešní valné hromadě v Austinu v Texasu.

 

Čtěte více:

Perly týdne: Různé názory na cesty ke svobodě a slabá místa Tesly
26.04.2024 12:15
Toni Sacconaghi ze společnosti Bernstein se domnívá, že u Tesly je nyn...
Baron: Akcie Tesly začnou prudce posilovat
03.05.2024 15:16
Na CNBC míní, že Tesla sice zklamala svými výsledky za poslední čtvrtl...
Bývalý prezident Tesly: Firma má slabší výsledky, snaží se obrátit pozornost k autonomnímu řízení
29.04.2024 12:25
Jon McNeill z DVx Ventures působil jako prezident společnosti Tesla a ...
Musk v Číně odblokoval samořízení Tesly, akcie v reakci posilují
29.04.2024 15:01
Miliardáři Elonu Muskovi se na návštěvě Číny podařilo odstranit překáž...
Perly týdne: Zákon na snížení inflace zvyšuje inflaci, Tesla dostala čínský impuls
03.05.2024 13:49
Bank of America ukazuje na změnu globálního akciového sentimentu. Robe...
Ramsey: Tesla má u autonomního řízení specifickou strategii, nabíjecí stanice jsou jedním z nejhodnotnějších aktiv
17.05.2024 14:04
Na Yahoo Finance poukazují na to, že Elon Musk potvrdil další mohutné ...
Tesla a evropský indikátor dalšího vývoje v USA
28.05.2024 12:41
Ve Spojených státech byla po dlouhou dobu pro zájemce o elektromobil v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data