Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Boeing výrazně snížil ztrátu, zvýšil tržby a zvyšuje produkci 737 Max. Akcie odpovídají růstem

    Boeing výrazně snížil ztrátu, zvýšil tržby a zvyšuje produkci 737 Max. Akcie odpovídají růstem

    23.04.2025 14:41, aktualizováno: 23.4. 16:33
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Aktualizováno

    Americký výrobce letadel Boeing v prvním čtvrtletí zásadně snížil čistou ztrátu na 31 milionů dolarů (zhruba 680 milionů Kč) z 355 milionů dolarů před rokem, očištěná ztráta na akcii dosáhla 49 centů. Čtvrtletní tržby firma zvýšila meziročně o 18 procent na 19,5 miliardy dolarů. Akcie podniku na zveřejněné výsledky reagovaly výrazným růstem. Ten je odměnou i proti objemu využité hotovosti. Užitých 2,3 miliardy dolarů volného cash flow ve čtvrtletí je lepší zprávou proti očekáváním 3,4 miliardy dolarů ze strany analytiků.

    Boeing v prvním čtvrtletí zvýšil výrobu letadel, zejména roztahuje produkci 737 Max. Produkci loni podkopaly problémy s kvalitou a rozsáhlá stávka zaměstnanců ve Spojených státech. Boeing ale nadále čelí potížím v dodavatelském řetězci, které omezují jeho schopnost uspokojovat rostoucí poptávku. Boeing se rovněž potýká s negativními dopady obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Peking nedávno podle agentury Bloomberg nařídil čínským leteckým společnostem, aby od Boeingu nepřijímaly žádné další dodávky letadel.

    "Náš podnik se ubírá správným směrem. Díky pokračujícímu zaměření na bezpečnost a kvalitu se začíná zvyšovat naše provozní výkonnost," uvedl ve výsledkové zprávě šéf společnosti Boeing Kelly Ortberg. V dopise zaměstnancům letošek označil za "rok obratu" a poukázal na zvyšování dodávek letadel a zlepšování jejich kvality.

    Šéf společnosti Boeing Kelly Ortberg dnes v rozhovoru s televizí CNBC potvrdil, že čínské firmy přestaly dodávky letadel přebírat. "Měli jsme v Číně tři letadla připravená k dodání. Myslím, že dvě již máme zpátky (v USA) a na návratu třetího pracujeme," uvedl.

    Boeing měl podle Ortberga pro letošní rok v plánu dodat čínským zákazníkům zhruba 50 letadel a nastalou situaci hodlá řešit pragmatickým způsobem. "U letadel, která ještě nebyla vyrobena, budeme zkoumat možnost přesměrování na jiné zákazníky," uvedl šéf Boeingu. Upozornil, že existuje mnoho zájemců o letadla 737 MAX, která jsou nejprodávanější řadou firmy Boeing.

    "Náš podnik se ubírá správným směrem. Díky pokračujícímu zaměření na bezpečnost a kvalitu se začíná zvyšovat naše provozní výkonnost," uvedl Ortberg ve výsledkové zprávě . V dopise zaměstnancům letošek označil za "rok obratu" a poukázal na zvyšování dodávek letadel a zlepšování jejich kvality, píše Reuters.

    Firma už dříve oznámila, že v letošním prvním čtvrtletí dodala zákazníkům 130 letadel. To představuje nárůst o více než polovinu ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy firma dodala 83 letadel.

     
     
     
     

    Čtěte více:

    Týdenní výhled: ISM v průmyslu, vystoupí Barkin z Fedu. Nehoda Boeingu 737-800
    30.12.2024 14:44
    Na úvod posledního, 52. letošního vydání Týdenního výhledu Vám chceme ...
    Držte se Nvidie a místo Boeingu si vyberte tuto alternativu, radí špičkový analytik z Oppenheimeru
    06.01.2025 6:00
    Ari Wald má na začátku nového obchodního roku několik investičních myš...
    Bloomberg: Čína nařídila aerolinkám, aby nepřijímaly další dodávky od Boeingu
    15.04.2025 11:12
    Čína nařídila domácím leteckým společnostem, aby nepřijímaly žádné dal...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    14.08.2026
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    11:00EMU - HDP, q/q
    14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university