Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Mezi českými bankami není kartel, ÚOHS zastavuje řízení

Mezi českými bankami není kartel, ÚOHS zastavuje řízení

25.11.2005 10:42
Autor: 

ÚOHS dnes oznámil, že zastavuje správní řízení s Komerční bankou, Českou spořitelnou a ČSOB. Řízení se týkalo podezření z kartelové dohody - to se však podle antimonopolního úřadu nepotvrdilo. ÚOHS konkrétně neprokázal, že by se tyto tři banky dohodly na stanovení poplatku za zrušení účtu a zvyšování poplatků za běžné účty.

"ÚOHS v rámci správního řízení, které bylo zahájeno 12. května 2005, prokázal, že mezi účastníky řízení existují časté kontakty ... neshledal, že by účastníci řízení uzavřeli zakázanou dohodu či jednali ve vzájemné shodě ve vztahu k výši svých cen za služby spojené s běžnými účty," uvádí ÚOHS.

(zdroj: Reuters)


Váš názor
 • Proč nejsem překvapen
  26.11.2005 21:35

  Kdyby se páni rádoby ekonomové ráčili zabývat vězňovým dilematem resp. iterovaným vězňovým dilematem, zjistili by, že žádná dohoda ani není potřeba, pokud se zůčastněné firmy chovají logicky. Je spíše potřeba revidovat přístup anti-monopolního úřadu a související zákony tak, aby umožňovaly mnohem širší záběr při rozbíjení monopolů. To by mohlo způsobit, že mnoho z existujících subjektů nebude moci, z objektivních příčin, dodržet podmínku "logického chování" a může tak snad zamezit dosahování monopolní ceny bez dohody. Boj s monopoly je bohužel velmi složitý a výsledek není předem zaručen. Jediná jistota je, že boj s monopoly v existující podobě je naprosto neúčinný.
  Krtek
 • A dnes dokonse na stanici Radiožurnál
  25.11.2005 15:57

  bylo řečeno, že si za bankovní poplatky klienti mohou sami, protože nejsou ochotni přejít k jiné bance - jak jsem to slyšel, tak jsem se tak nas..l, že už se mi ani nechce nic dalšího psát.
  PetrM
 • Není kartel?
  25.11.2005 11:00

  A kde maj pánové a dámy z ÚÓHS účty?
  Iljušin
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data