Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Třetí měsíc investiční hry byl pro hráče zatím nejméně úspěšným

Třetí měsíc investiční hry byl pro hráče zatím nejméně úspěšným

2.9.2004 16:20
Autor: 

Meziměsíční nárůsty o více než 100 % se tentokrát nekonaly. Nejúspěšnější hráč zhodnotil v srpnu své portfolio „pouze“ o 79 %, což je ve srovnání s minulým měsícem poloviční výkon. Odstup dalších v pořadí byl minimální, ještě šestý v pořadí dokázal v srpnu zvýšit celkovou hodnotu svého portfolia o 63,8 %. V celkovém pořadí nedošlo k velkým změnám. V soutěži o investora roku zatím vítězí hráč, který dokázal za 3 měsíce zhodnotit vklad o 339 %. Jeho náskok je již relativně slibný, ale vzhledem k volatilitě trhů určitě ne rozhodující. Druhý v pořadí vykazuje nárůst hodnoty vkladu o 196 %, třetí o 136 %.

Nejúspěšnější investoři i nadále nechávají stranou zájmu české akcie a soustředí se na zahraniční tituly. Mezi nimi převládá zájem o americké akcie, nicméně hlavním kritériem je volatilita obchodovaných titulů. To je z pohledu hráčů pochopitelné, neboť na volatilních akciích lze dosáhnout největších výnosů. Na druhou stranu by bylo zajímavé vědět, zda uvažování hráčů by bylo stejné, kdyby se jednalo o reálné peníze, neboť riziko velkých ztrát je u volatilních titulů stejné jako naděje na velké výnosy. Mezi burzami je nejžádanější největší světová burza – NYSE. Strategie hráčů ohledně četnosti obchodů se velmi různí. Úspěch slaví jak ti, kteří denně provedou desítky obchodů, tak ti, kteří vsadí na jeden zajímavý titul a „nechají“ ho růst dlouhodobě.

Zajímavé je i srovnání aktivity hráčů s klientskou základnou Patria Direct. Zatímco ve hře opravdu jednoznačně vítězí aktivita na zahraničních burzách, tak Patria Direct realizuje více klientských obchodů na pražské burze. Do budoucna však lze předpokládat přesun k zahraničním investicím i u reálných investorů.

K současným 7922 hráčům se můžete přidat i vy a utkat se tak s ostatními soutěžícími o hlavní cenu – Škodu Octavia od autosalónu Adámek. Kompletní seznam cen a pravidla soutěže naleznete ZDE.

Investiční hra Patria je interaktivní vědomostní soutěž, jejíž podstatou je uzavírání fiktivních obchodů s investičními instrumenty, přičemž virtuální úhrada těchto obchodů je prováděna ve virtuálním obchodním systému prostřednictvím fiktivních platebních prostředků. Hru pořádají společnosti Patria Online, a.s., a MAFRA, a.s.

Hra je určena těm, kteří si chtějí zdarma a bez rizika vyzkoušet obchodování s cennými papíry na českém i zahraničním trhu. Seznamuje účastníky soutěživou formou s výhodami investování prostřednictvím internetu. Zároveň má i určitý vzdělávací charakter – účastníci poznají nové instrumenty, které při dobře stanovené strategii dokáží zhodnocovat jejich peníze.


Váš názor
  • forex
    3.9.2004 15:54

    Proč na Patria Direct není možné online převádět měny tak jako v investiční hře?
    Pavel
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data