Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB0,00
PKN85,885,82-0,02
Msft1,39
Nokia4,3324,422-1,79
IBM-0,10
Mercedes-Benz Group AG52,2852,32,69
PFE-0,23
10.07.2025 0:38:42
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 09.07.2025 17:25:03
DBX MSCI USA (DR) (Xetra)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
156,41 0,29 0,45 1 392 290
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 09.07.2025
15:22

Futures USA: S&

...  
15:04Evropská unie by chtěla dosáhnout obchodní dohody se Spojenými státy před 1. srpnem, mohlo by to být možné i v nadcházejících dnech, uvedl mluvčí Evropské komise Olof Gill. Právě dnes končí původně stanovená lhůta, do kdy měli jednotliví obchodní partneři USA čas vyjednat si dohodu, aby se vyhnuli vysokým dovozním clům, která americký prezident Donald Trump označuje za reciproční. Bílý dům ale již v pondělí avizoval, že cla nezačnou platit dříve než 1. srpna (ČTK)
9:25Americký prezident Donald Trump chce zavést cla na úrovni až 200 procent na léky dovážené do Spojených států. Farmaceutickým firmám chce dát ale rok až 18 měsíců, aby začaly vyrábět v USA (Bloomberg)
8:45

Donald Trump prohlásil, že uvalí 50% cla na dovoz mědi do USA. Cena komodity na burze v londýně v reakci poklesla až o 2,5 %

(Bloomberg)
 08.07.2025
16:49

Trump říká, že termín pro uzavření obchodních dohod s USA, odložený z 9. července na 1. srpna, dále odložen nebude

(Bloomberg)
15:27

Futures USA: Do

...  
8:25Podle zdrojů agentury Reuters mezi zeměmi, jež od amerického prezidenta Donalda Trumpa obdrží dopisy s informací o zvýšení cel, nebude Evropská unie. Na dovoz z Japonska a Jižní Koreje USA od 1. srpna uvalí clo ve výši 25 procent, vyplývá z dopisů adresovaných představitelům těchto zemí, jež Trump zveřejnil na své síti Truth Social. Jižní Korea podle agentury Reuters oznámila, že s USA v období do 1. srpna zintenzivní obchodní jednání, aby dosáhla vzájemně prospěšných výsledků pro obě země (ČTK)
 07.07.2025
15:07

Futures USA: Do

...  
13:47Cílem Evropské unie zůstává dosažení obchodní dohody se Spojenými státy do 9. července, uvedl dnes mluvčí EK Olof Gill. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si v neděli telefonovala s prezidentem USA Donaldem Trumpem a mluvčí unijní exekutivy dnes jejich debatu označil "za dobrou". Vyjednavači zatím v jednáních týkajících se cel nedosáhli průlomu. Devátý červenec, což je datum, které americký prezident stanovil pro dokončení rozhovorů, se blíží (ČTK)
9:34Česká měna, která v prvním pololetí posílila k euru o dvě procenta a k dolaru o 14 procent, by mohla letos dále mírně zpevnit. Vyplývá to z ankety ČTK mezi analytiky. Rizikem tohoto vývoje je podle nich hlavně ustavení takzvaných recipročních cel, o kterých by měl prezident USA Donald Trump rozhodnout v příštích dnech. Koruna v posledních dnech posílila až na hranici 24,60 za euro a 20,90 za dolar. Někteří analytici však kvůli nejisté geopolitické situaci nebo zavedení amerických cel očekávají ve druhé polovině roku korekci (ČTK)
8:10Spojené státy se blíží k uzavření několika obchodních dohod, než by jinak začala 9. července platit avizovaná vyšší cla. Řekl to včera americký ministr financí Scott Bessent, podle něhož by několik významných dohod mohlo být oznámeno v nadcházejících dnech. Indická televize CNBC-TV18 předtím uvedla, že do úterý by mohla být uzavřena předběžná obchodní dohoda mezi USA a Indií, obě země ale zřejmě budou jednat i po 9. červenci (ČTK)
 04.07.2025
19:12V USA se dnes z důvodu oslav Dne nezávislosti neobchoduje
17:48

USA plánují omezit dodávky AI čipů do Malajsie a Thajska, aby zabránily jejich pašování do Číny

(Bloomberg)
15:52

V USA se dnes z důvodu oslav Dne nezávislosti neobchoduje

15:46Německo zvažuje nákup systémů protivzdušné obrany Patriot od Spojených států, následně by systémy předalo Ukrajině. Na pravidelné tiskové konferenci to dnes uvedl mluvčí německé vlády Stefan Kornelius. USA tento týden uvedly, že zastavily některé zbrojní dodávky Ukrajině včetně střel protivzdušné obrany (ČTK)
14:25

Francouzský ministr průmyslu Ferracci řekl, že souhlas s 10% cly na evropské vývozy do USA by byla špatná dohoda

(Bloomberg)
14:13

V USA se dnes z důvodu oslav Dne nezávislosti neobchoduje

 03.07.2025
16:03

USA - Index ISM ve službách vzrostl na 50,8 b. (odhad trhu 50,6 b.) z předchozích 49,9 b.

(Bloomberg)
14:56

Po silných datech z trhu práce v USA investoři snižují sázky na snížení sazeb Fedu. Výnosy amerických dluhopisů rostou

(Bloomberg)
14:53

USA: Míra nezaměstnanosti v červnu klesla na 4,1 % (odhad trhu 4,3 %) proti předchozím 4,2 %

(Bloomberg)
14:37

USA - Počet pracovních míst v červnu narostl o 147 tis. (odhad trhu 106 tis.) proti předchozím rev. 139 tis.

(Bloomberg)
14:35

USA - Průměrná hodinová mzda v červnu meziročně rostla o 3,7 % (odhad trhu 3,8 %) proti předchozím rev. 3,8 % 

(Bloomberg)
14:33

USA - Nové žádosti o dávky v nezam. klesly k 28.6. na 233 tis. oproti předchozím rev. 237 tis.

(Bloomberg)
14:28Německý kancléř Friedrich Merz dnes vyzval Evropskou unii, aby našla rychlé a jednoduché řešení v celním sporu se Spojenými státy. V projevu na konferenci bankovní asociace také řekl, že prioritou by měly být v dohodě s USA klíčová průmyslová odvětví. Americký prezident Donald Trump v květnu oznámil, že na zboží z EU uvalí od června padesátiprocentní takzvaná reciproční cla, krátce nato odložil jejich zavedení na 9. července (ČTK)
 02.07.2025
16:28

Trump říká, že USA dosáhly obchodní dohody s Vietnamem

(Bloomberg)
14:58

Futures USA: Do

...  
14:18

USA - Změna zaměstnanosti dle ADP v červnu -33 000, čekalo se +98 000

(Bloomberg)
 01.07.2025
15:08

Elon Musk oznámil, že převezme dohled na prodeji vozů Tesla v Evropě i USA

(Bloomberg)
13:06Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes oznámil, že příští týden se ve Washingtonu setká s prezidentem Donaldem Trumpem. Netanjahu to podle agentury AP uvedl na zasedání svého kabinetu. V USA chce jednat o obchodní dohodě, podrobnosti svého programu ale předseda izraelské vlády nesdělil
8:10Americká technologická společnost Apple bude muset čelit žalobě ministerstva spravedlnosti USA, které firmu viní z nezákonného zneužívání dominantního postavení na trhu s chytrými telefony. Rozhodl o tom podle agentury Reuters soudce Julien Neals, když zamítl žádost Applu o zastavení řízení (ČTK)

Zpravodajství DBX MSCI USA (DR)
Dolar je na tom nejhůře od roku 2004?
09.07.2025 17:07
Nejen ve financích a ekonomii někdy dost záleží na tom, jak si věci „zarámujeme“. Dobře je to znát třeba na současných diskusích, jak (ne)atraktivní jsou americké akcie, trhy obecně, či dolar.
Hodnotoví investoři slaví návrat na výsluní. Porážejí růstové strategie
09.07.2025 14:45
Hodnotové investování je na americkém akciovém trhu investory dlouhodobě upozadňováno, a ani uplynulé čtvrtletí nebylo výjimkou. Ale pro správce fondů, kteří se zaměřují na podhodnocené společnosti, se jednalo o silné období.
Škoda zvýšila čtvrtletní odbyt skoro o 19 procent, nejvíce ze značek Volkswagenu
09.07.2025 12:30
Automobilka Škoda Auto ve druhém čtvrtletí zvýšila odbyt meziročně o 18,7 procenta na 270.800 vozidel. Oznámil to dnes mateřský koncern Volkswagen. Škoda tak zaznamenala zdaleka nejvýraznější růst odbytu ze všech značek skupiny Volkswagen.
Evropské akcie slušně stoupají i přes vracející se celní chaos
09.07.2025 11:39
Donald Trump se dostává do tempa a zmatek kolem cel narůstá. V souvislosti s dnešním dnem se pozornost hodně soustředila na návrat odložených recipročních cel vůči jednotlivým zemím.
FT: Americký Merck chce za deset miliard USD koupit výrobce léků Verona
09.07.2025 10:33
Americká farmaceutická společnost Merck se blíží dohodě o převzetí britského výrobce léků Verona Pharma, který se zaměřuje na plicní onemocnění. Hodnota transakce by se měla pohybovat kolem deseti miliard USD (přes 210 miliard Kč), což by znamenalo, že to bude pro Merc...
Jakub Blaha: Česká zbrojovka dodá německým ozbrojeným složkám až 186 tisíc nových pistolí
09.07.2025 10:26
Česká zbrojovka, součást skupiny Colt CZ Group SE, dosáhla významného milníku, když zvítězila v tendru na dodávku nových služebních pistolí pro německý Bundeswehr.

Monitoring médií
Slabý dolar zvýhodňuje nákupy korunových investorů na americké burze. Americká měna zažívá krušné časy. Dolarový index, který sleduje vývoj kurzu dolaru proti hlavním světovým měnám, oslabil od začátku roku o zhruba jedenáct procent.
Export Vývoz z Německa se v květnu snížil více, než se čekalo. Ve srovnání s předchozím měsícem činí pokles 1,4 procenta. Vyplývá to z údajů tamních statistiků.
WASHINGTON Prezident Spojených států Donald Trump naznačil, že je ochoten o nových amerických clech vůči vybraným zemím jednat. Termín 1. srpna, kdy začnou platit, považuje sice za pevně daný, zároveň ale řekl, že je otevřen nabídkám, uvedla agentura Reuters.
Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) prezentovala aktuální výsledky Konjunkturálního průzkumu 2025. Výsledky ukazují klesající investice a nedostatek kvalifikované pracovní síly zpomalující zotavení české ekonomiky.
Saúdská Arábie hodlá v nejbližších letech více diverzifikovat ekonomiku. Země tak realizuje ambiciózní transformační projekty, které mají přinést snížení závislosti na příjmech z exportu ropy, jejíž prodej v současnosti generuje přes 80 procent veškerých příjmů vlády.
Spojené arabské emiráty, jedna z ropných monarchií v oblasti Zálivu, jsou třetí největší ekonomikou v celém regionu Blízkého východu a severní Afriky.
Dněpropetrovská oblast, významné průmyslové centrum Ukrajiny, si i během války zachovává klíčový hospodářský potenciál. Díky své infrastruktuře, adaptabilitě a rostoucím potřebám rekonstrukce již nyní vykazuje známky budoucí atraktivní destinace pro zahraniční firmy.
V poločase roku se tak jako obvykle díváme na jeho průběh a případně upravujeme investiční myšlenky, se kterými jsme do něho vstupovali. Nejistota je mimořádná, ale řada našich klíčových tezí přesto nadále platí.