Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské trhy uzavřely první obchodní den tohoto týdne v záporu

Asijské trhy uzavřely první obchodní den tohoto týdne v záporu

25.06.2007 9:06
Autor: Peter Fedorik, Patria Online

Začátek týdne na asijských trzích přinesl další pokles. Tento týden má vyjít zpráva o prodejích domů ve Spojených státech a většina investorů očekává horší výsledky, což signalizuje možný pokles celkové agregátní poptávky v této oblasti.

Z asijských „blue-chips“ oslabovaly zejména Sony Corp. (-1,1 %), BHP Billington (-0,9 %), James Hardie Industries NV (-1,2 %), China Petroleum & Chemical Corp. (-0,9 %) a Citic Securities (-5,5 %).

V regionu se naopak výborně dařilo taiwanským společnostem. Finanční skupina Citigroup zvýšila celkové hodnocení na celou ostrovní ekonomiku. Výrazný nárůst zaznamenala společnost Advanced Semiconductor Engineering Inc., největší světový výrobce čipů a testovacích zařízení, která si polepšila o 1,5 %. Výborně se dařilo i společnostem Greatek Electronics Inc. (+3,4 %) a Walton Advanced Engineering Inc. (+5,1 %) a Taiwan Semiconductor (+3,1 %).

Několik společností v regionu dosáhlo významně lepší individuální výsledky a i přes celkovou nepříznivou tendenci jejich cena stoupala. Jedná se hlavně o společnosti Takeda Pharmaceuticals (+1,2 %), China Mobile (+1,7 %) a China Life Insurance Co. (+2,3 %).

Celkový MSCI Asia-Pacific Index ztratil 0,4 %. O něco více ztrácel japonský Nikkei 225, který oslabil 0,6 %. Čínský CSI 300 Index si vedl nejhůř v celém regionu a spadl o 2,64 %. Ostatní benchmarky taky oslabovaly, až na ty Hong Kongu, Indii a Thajsku. Nejlepší výkonnost za dnešní den jednoznačně nabídl taiwanský index Taiex, jehož cena stoupla o 1,4 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake
6:02Trhy za sebou mají nejlepší kvartál od roku 2020. Podle stratégů ještě mají kam růst  
05.07.2026
13:18Investiční výhled na druhé pololetí: Volby vrátí na scénu politická rizika  
9:13Víkendář: AI má jiný investiční cyklus, než předchozí technologie
04.07.2026
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Nárůst inflace i fiskální podpory  
9:22Víkendář: Umělá inteligence jde zatím jen po povrchu, neměla by vést k výraznému růstu nezaměstnanosti
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
16:00USA - Index ISM ve službách