Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vstup na vlastní riziko! ...Patria vydala únorový ekonomický Třicetník

Vstup na vlastní riziko! ...Patria vydala únorový ekonomický Třicetník

26.02.2009 16:38
Autor: 

Málokdy se naší části Evropy dostane takového prostoru v zahraničních mediích, jako tomu je v posledních týdnech. Do centra pozornosti se však dostáváme ve značně negativních souvislostech. Že se světová krize regionu nevyhne, je už dávno jasné, nyní však narostly obavy z opravdu tvrdého dopadu, který se navíc obrátí zpět proti Západu. Vrcholily minulý týden, kdy hlavní ratingové agentury varovaly před velkými riziky číhajícími na západní banky ve východní Evropě. Následovalo snížení ratingu pro Ukrajinu nebo Lotyšsko. V tisku se objevily zkratkovité závěry, že náš region je evropským „subprime“ problémem, nebo přirovnávání k jihovýchodní Asii, která si před dvanácti lety prošla vážnou krizí...
 
...celou analýzu si klienti Patria Plus mohou stáhnout ve formátu pdf v sekci Ekonomika - Analýzy


Váš názor
  • Pravdu má Klaus
    27.02.2009 8:35

    , protože pravdu má vždy náčelník.
    Pavouk
  •  
    26.02.2009 18:52

    Ale panstvo. Články v renomovaných novinách musíte číst jako Rudé právo.Poslední stránku sport. Předposlední inzerce. Uvažujte logicky. Českou korunu nikdo nechce,korupce v ČR je skoro nejhorší na světě, všechny politické strany v ČR klidně přihlížejí k zlodějinám neuvěřitelného formátu a prezident Klaus ohromuje Evropu svýma neuvřitelnýma nápadama co je EU. PS. Koruna brzo za 32/EU, nezaměstanost 14 15 % a hospodářství v kopru. Kolik si půjčíme od ECB,MMF?
    mereja
    •  
      27.02.2009 9:18

      Dělám teď bakalářku ohledně V4 a to co píšeš jsou totální bláboly. Kromě toho, korupce už na tom není tak jak bývala, koruna bude zase žádaným zbožím jako před krizí( mi vysvětli co se tak diametrálně změnilo? ), zlodějiny myslíš jaké? Když pominu ty z dob po revoluci. A že si tam Klaus huláká ty svoje názory. Kdo ho chce poslouchat, tak ho poslouchá a naopak. Nezaměstnanost 14-15% je reálná jen pokud ekonomicky krachne německo a jiné státy EU nebo žačnou uplatňovat protekcionismus. Kvůli tomu by ale musely vystoupit z EU. Pujčovat si nemusíme a naštěstí to nedovolí ani Kalousek. Chceš dopadnout jako Amíci. Já teda né, aby tohle bláhové a umělé udžování úrovně ekonomiky platili ještě naše děti a děti našich dětí. Už teď nás to stálo bilion rozjetí naší ekonomiky po revoluci a rozhodně nechci další bilion splácet. Ovšem když do vlády dojdou socani, tak se toho zřejmě dočkáme, protože jak řekl Jirka. Tenhle dluh se nemusí splácet, tak proč se starat.
      Max
      • Bakalářka
        01.03.2009 14:35

        Když je to tak, budeme ti muset dát za pravdu. Potřebujeme víc takovýchhle bakalářistů. Pak jisto jistě s krizí zatočíme.
        Lálá
    •  
      27.02.2009 7:13

      doufám, že už ses vyspal z těch názorů
      pv
      •  
        27.02.2009 21:22

        Dobrý večer. Nikdy jsem nebyl v KSČ. Tykání používají soudruzi. Přeji výbornou známku za studium.
        mereja
      •  
        27.02.2009 8:12

        S trochou mininadsázky má naprostou pravdu !
        ppp
Aktuální komentáře
13.06.2026
9:03Víkendář: Chce Čína dotacemi a exporty dosáhnout i „poslušnosti“ jiných?
12.06.2026
22:00Největší IPO historie SpaceX jde na burzu  
17:14Hodnota akcií SpaceX a „valuační“ informační šum
15:38Centrální banky se posouvaly k merkantilismu, zvyšovaly proto nákupy cenných papírů
15:15SpaceX: Co všechno potřebujete vědět o největším IPO v historii Wall Street  
13:58Adobe roste, ale akcie klesají. Investoři se obávají slabší monetizace
12:19Perly týdne: Erin Brockovich jde proti datovým centrům a Britové přehodnocují brexit
10:38Pád ropy poslal akcie i dluhopisy vzhůru. Čeká se na start SpaceX  
10:28Michl: ČNB může zvýšit sazby už příští týden. Musí bojovat s jádrovou inflací  
8:45Rozbřesk: ETS 2 se rýsuje. Stabilnější trh, ale citelný dopad na domácnosti
8:41SpaceX mění historii, Trump ustoupil od útoku na Írán a ČNB může zvýšit sazby  
6:02Trhy se posouvají směrem ke kasinu a retailoví investoři nejsou „hloupými penězi“
11.06.2026
17:19Většina trhu je z jednoho pohledu „levná“. Z druhého „drahá“
15:30Goldman Sachs: Capexy Oraclu sice investory vyděsily, ale část trhu z nich těží  
14:52ECB podle očekávání zvýšila úroky, depozitní sazba je na 2,25 procenta
13:45OpenAI zvažuje výrazné zlevnění tokenů. Chce tím předskočit Anthropic
12:16Oracle doručil silná čísla, trh ale znervóznily obří investice do umělé inteligence  
11:56Mercedes se dohodl s firmou Tytan na spolupráci při výrobě systémů proti dronům
11:06Vyšší investice Oraclu do datacenter děsí investory. Akcie reagují poklesem  
10:27Akcie naznačují obrat vzhůru, zatímco se čeká na ECB a další inflační čísla  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data