Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IEA zlepšila odhady... denní přehled Trhy, data, výsledky

IEA zlepšila odhady... denní přehled Trhy, data, výsledky

11.06.2009 17:49
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Průmyslová výroba se v březnu meziročně snížila o 22,1 %. Předběžná data uváděla pokles o 23,2 %. Naději bohužel neskýtá pohled na tržby a zakázky. Tržby se snížily o 23,1 %, zakázek ubylo dokonce o 27,5 %.

Centrální bankéři signalizují další uvolnění měnové politiky. Viceguvernér ČNB Miroslav Singer dnes uvedl, že nelze vyloučit snížení sazeb. Doplnil ho Vladimír Tomšík vyjádřením, že vidí prostor pro takový krok, s tím, že rizikem je slabá koruna a pokles míry úspor.

Evropa:
Akciovým trhům dnes pomohla k růstu zpráva agentury IEA, která poprvé po deseti měsících mírně zvýšila prognózu spotřeby ropy na letošní rok o 0,14% na 83,3 mil. barelů za den. Přesto se však poptávka letos sníží o 2,9%, což je největší pokles od roku 1981.

USA:
Maloobchodní tržby naplnily očekávání trhu a zvýšily se v květnu o 0,5 % po dubnovém poklesu o 0,2 %. Očekávání překonaly tržby bez automobilů, které také stouply o 0,5 %. ačkoli trh počítal s růstem o 0,2 %.

Smíšený obraz nabídky žádosti o dávky v nezaměstnanosti. Počet nových žadatelů klesl na 601 k (odhad: 615 k) z předchozích 625 k. Ovšem celkový počet osob pobírajících dávky stoupl z 6757 k (revidovaných vzhůru) na 6816 k místo očekávaných 6780 k.

Ostatní:
Mezinárodní měnový fond zamýšlí zvýšit odhad růstu globální ekonomiky v příštím roce z 1,9 % na 2,4 %.
 
Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  
6:08Evropské akcie překonaly obavy. Jejich zisky rostou, valuace zůstávají atraktivní  
13.11.2025
22:00Americké akciové indexy se výrazně propadají  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y