Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vancouver pár dní poté

Vancouver pár dní poté

9.3.2010 17:17
Autor: Petr Kováč

Pomalu odezněla euforie z gólu kanadského hrdiny Sidney Crosbyho a Vancouver si zvyká na to, že je po hrách. Z marketingového hlediska se zimní olympijské hry celkem povedly. Sice nebylo dost sněhu, počasí v druhé polovině her se moc nevyvedlo, ale Kanaďané vše zvládli s velkou pohodou. Nastává tedy čas účtování. Asi nikoho nepřekvapí, že původní rozpočet na hry byl výrazně překročen. S velkou pravděpodobností dosáhne provozní rozpočet výše 1,7 miliardy CAD. Velká část nárůstu rozpočtu však jde na vrub bezpečnostním opatřením a to asi nikoho také nepřekvapí. Šlo především o nasazení všech myslitelných složek kanadské policie. A ta byla vidět všude. Například na spojnici Vancouveru s dalším centrem olympiády - Whistlerem byli schopni kanadští policisté obsadit každou křižovatku a těch je na 100 kilometrech silnice několik desítek. Když vidíte takovou koncentraci policistů, ani vás nenapadne překračovat rychlostní limit.

V žádném případě, se však neopakuje finanční katastrofa, která nastala při pořádání letních olympijských her v roce 1976 v Montrealu. Dluh ve výši 1,4 miliardy dolarů byl splácen tři desetiletí a olympijský výbor musel hledat zájemce o pořádání dalších her místo aby stáli ve frontě, jak je tomu dnes.

Vancouver 1

Vancouver je sice po zimních hrách také nucen splácet dluh ve výši 665 milionu dolarů, který je spojen s výstavbou bytového komplexu olympijské vesnice. Vzhledem k tomu, že se Vancouver tak často objevuje na předních stránkách žebříčků nejlepších míst k žití na naší planetě, je prodej asi 470 apartmánů v krátké době docela reálný. Investice do bydlení ve městě, které má velice vlídné klima a zároveň je kousek od fantastických lyžařských terénů, může být tedy velice zajímavá příležitost a to i pro české investory. Proti mluví samozřejmě velká vzdálenost, ale to může být i někdy výhodou. V každém případě si můžete koupit apartmán, kde spal některý z medailistů nedávno skončené olympiády.

Vancouver 2


Váš názor
 •  
  10.3.2010 8:47

  Když to tak hodnotím, tak těch policajtů bylo míň než u nás.Tam možná na těch křižovatkách byli vidět u nás asi chrání a pomáhají.
  Homo
  •  
   10.3.2010 9:05

   Co jsem se od místních dozvěděl bylo, že spousta policistů bal taky v civilu. Vedle kasických policejních aut se na silnici pohybovali normální civilní auta s policajtama uvnitř a ty byly vlastně nejnebezpečnější. Ty chytali kvúli rychlosti.
   Pooh
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data