Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MMF: USA budou v čele růstu rozvinutých ekonomik, rozvíjející se ekonomiky globálně porostou o 6 %

MMF: USA budou v čele růstu rozvinutých ekonomik, rozvíjející se ekonomiky globálně porostou o 6 %

15.3.2010 8:33
Autor: Redakce, Patria.cz

Ekonom John Lipsky z MMF pro Bloomberg uvedl, že zástupci Řecka požádali MMF o technickou asistenci a pokud požádají o další pomoc, dostanou ji. Nyní ale Řecko pracuje dohromady se zeměmi EU a v tuto chvíli po MMF finanční pomoc nepožaduje. Ohledně možného zřízení Evropského měnového fondu Lipsky uvedl, že v tuto chvíli není jasné, jak by tato instituce fungovala, eurozóna má ECB, zmíněný fond by tedy mohl fungovat spíše ve fiskální, než v monetární oblasti.

Lipsky uvedl, že podle MMF budou USA stát v čele růstu rozvinutých ekonomik, Evropa a Japonsko budou poněkud zaostávat. „Doufáme, že oživení bude udržitelné a stále více založené na poptávce ze strany privátního sektoru namísto podpory ze strany státu, která byla klíčová na jeho počátku,“ uvedl ekonom. Rozvíjející se trhy podle jeho názoru nadále silně porostou; v Číně by měl růst dosáhnout 10 %, v Indii 8 %, v celé Asii 7 % a globálně by rozvíjející se ekonomiky měly v roce 2010 dosáhnout 6% růstu. I v těchto zemích je důležité, aby došlo k oživení domácího privátního sektoru; pravděpodobnost, že se tak stane, je podle ekonoma dobrá. Velmi důležité je to, aby vlády v rozvinutých ekonomikách stanovily „jasný kurz směrem k udržitelnosti jejich rozpočtové politiky a tímto směrem se vydaly“.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
 • Krize nekončí
  15.3.2010 11:02

  Nevěřím, že globální ekonomický růst je zde. Krize nekončí. Moje poslední analýza je zde: http://www.pro-investory.cz/aktualni_analyza/
  Jan Dvořák
  • Re: Krize nekončí
   15.3.2010 12:28

   To mění vše.Jdu vše prodat.Díky pane Dvořák.
   ?
  • Re: Krize nekončí
   15.3.2010 12:26

   Dík, Honzajsi, i kdyby ten tvůj výhled byl pravdivý jen z 60ti %, tak to stojí za to malinko se připos.rat a přehodit cash do švýcarského franku a norské koruny, a počkat na Paroubkův Nový úděl po volbách. d;-))
   kompi
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC