Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Počet bankrotů v USA v březnu stoupl nejvýše od roku 2005

Počet bankrotů v USA v březnu stoupl nejvýše od roku 2005

02.04.2010 8:48
Autor: ČTK

New York (ČTK) - Počet bankrotů firem a jednotlivců ve Spojených státech byl v březnu nejvyšší od roku 2005, kdy vstoupil v platnost nový bankrotový zákon. Ten zpřísnil podmínky pro vyhlášení platební neschopnosti. Meziročně počet bankrotů stoupl o 20 procent na 158.141 případů, proti únoru byl vyšší o 35 procent. Vyplývá to z údajů soudní databáze bankrotové statistiky.

Zpráva je další známkou toho, že oživení americké ekonomiky z jedné z nejhorších recesí je stále nevyrovnané.

Březnový počet je rovněž o 19 procent vyšší než údaj z října 2009. Ten byl doposud nejvyšší od reformy zákona o bankrotech z roku 2005. Z celkového počtu žádostí o bankrot jich 149.979 bylo od jednotlivců a 8162 od firem.

Podle analytiků počet bankrotů se obvykle dostane na vrchol nejméně několik měsíců, a často i více než rok, poté, co se ekonomika odrazí ode dna. Je to proto, že žádost o ochranu před věřiteli u soudu bývá pro jednotlivce i firmy až tou poslední možností, po které se rozhodnout sáhnout. Situace se tak zřejmě v příštích měsících nezlepší.

V loňském roce soudy přijaly celkem 1,47 milionu žádostí o bankrot, nejvíce od roku 2005, kdy bylo podáno 2,08 milionu žádostí. U jednotlivců počet bankrotů stoupl o 32 procent na 1,41 milionu a u firem o 40 procent na téměř 61.000, napsala agentura Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data