Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BlackRock: Cyklický býčí trh se za čas vrátí

BlackRock: Cyklický býčí trh se za čas vrátí

22.5.2010 9:39
Autor: Redakce, Patria Online

Nacházíme se jednoznačně v období korekce a ta bude ještě nějaký čas pokračovat. Cyklický býčí trh se vrátí, až se uklidní situace v Evropě a sníží volatilita na trhu, což si ale vyžádá ještě nějakou dobu. Pro Bloomberg to uvedl Bob Doll, ředitel pro globální akciové trhy ve společnosti BlackRock.

Doll podle svých slov zpočátku podcenil hloubku řecké nákazy, která nyní táhne trhy dolů a oddaluje cyklické oživení světové ekonomiky. Konsolidace problémů bude určitou dobu trvat, jedním z faktorů, které budou určovat její délku, bude síla zisků. Soudě podle vývoje v posledních čtvrtletích by měla být ziskovost společností obchodovaných v USA i nadále silná, je ovšem třeba vyčkat na to, jaký vliv bude mít silný dolar a současný ekonomický vývoj. Podle Dolla se asi 15 % zisků společností v USA generuje v Evropě, silný dolar tak bude mít jistě negativní vliv. Důležitější ale bude skutečnost, zda Evropa znovu neupadne do recese – to by mělo silnější dopad než vývoj měnového kurzu dolaru k euru.

Doll uvedl, že pokud investoři věří, že globální cyklické oživení bude navzdory současným komplikacím pokračovat, musí investovat do komodit a akcií, které jsou s nimi spojeny. Sám tak během současného poklesu dokupuje některé energetické tituly. Přes víru v pokračující cyklické oživení se Doll domnívá, že světová ekonomika se stále pohybuje v deflačním prostředí. Vyšší inflace může být problémem, ale v tuto chvíli není relevantní.

Vedle rostoucích zisků by v budoucnu mohlo trhu pomoci to, že roste aktivita v oblasti fúzí a akvizic. Podle Dolla společnosti drží velkou zásobu hotovosti a budou ji využívat k tomu, aby podpořily svůj růst koupí jiných společností.

(Zdroj: Bloomberg TV)


Váš názor
 • S těma to zase "rozjedem"
  22.5.2010 16:49

  A vůbec, jak moc se chcete účastnit "býčího trhu" pod taktovkou takových mistrů: http://georgewashington2.blogspot.com/2010/05/senate-passes-faux-financial-reform.html
  Detective
 • Nestihli prodat
  22.5.2010 12:02

  BlackRock ? Ti nestihli vše včas prodat. Teď utěšují sami sebe. A k tomu trochu povinné propagandy o komoditách.
  Detective
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data