Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Takhle jsme to nechtěli ...

Takhle jsme to nechtěli ...

29.9.2010 16:28

Cesty do pekla jsou dlážděny dobrými úmysly. Nepředpokládám tak například, že by i skalní zastánci masivního státního intervencionismu v jeho různých formách měli špatné úmysly.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • Přerozdělvání-korupce:a jak je to doopravdy
  30.9.2010 8:56

  Mnohem lepší je graf míry přerozdělování a korupce. Ukáže Vám, že země, KTERÉ NEJVÍCE PŘEROZDĚLUJÍ (Švédsko, Dánsko, Norsko...) mají NEJNIŽŠÍ KORUPCI. Ha, a co vy na to?
  sgt.Mike
  • Re: Přerozdělvání-korupce:a jak je to doopravdy
   30.9.2010 9:21

   pak by to mělo znamenat, že státy s nejvyššími deficity jsou státy s nejmenším přerozdělováním (ať již to zadefinujeme jakkoliv). Co takhle možnost, že ty státy prostě umí přerozdělovat - bez korupce a bez deficitů? jsou i jiné možnosti, ale nutný rozpor, který zdá semi naznačujete, v tom nevidím.
   JS
   • Rere
    30.9.2010 9:52

    Do grafu jsem vynesl míru korupce (Zdroj Transparency International, CPI- Index vnímání krupce, je to bezrozměrné číslo) a jako druhé číslo byla souhrnná daňová kvóta (pro země EU zdroj EUROSTAT) - neboť čím vyšší daně, tím vyšší míra přerozdělování - alespoň se tak domnívám. Deficity jsou věc mírně jiná. Výsledek je ten, který jsem popsal, a navíc: země, které nejméně přerozdělovaly/jí, měly/mají korpuci nejvyšší. Takže to opradvu není rovnice: méně intervence=méně korupce. Jen na to jsem chtěl poukázat...
    sgt.Mike
 • zítra
  29.9.2010 16:41

  Vás pane čekám v 7,00 hodin před Ministerstvem financí a přineste si sebou koště - začneme uklízet.
  tk69
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů