Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Sebezlepšením k sebezničení

Sebezlepšením k sebezničení

29.11.2010 17:49

Alan Watts poukazoval na prokletí všech samoregulujících se systémů jejich přirovnáním k jednoduchému topnému systému s termostatem. Představme si, že byt je vytápěn systémem, který se sám reguluje termostatem,

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 •  
  29.11.2010 23:06

  Vcelku elegantní, ale daleko od pravdy. Už samotné přirovnání kulhá. Za prvé topný systém se nezblázní, nestane se mu vůbec nic. Ještě tak bod jedna by přirovnání snesl, bod dvě už je stretch a tři už je zcela mimo. A jistě - sebezlepšování se lehce kritizuje, zvláště post factum, ale už hůře dělá, když nevidíme za roh. Ale dokud je snaha, všechno dobře dopadne.
 • Sebezlepšování
  29.11.2010 20:10

  Tak, tak. I vévoda z Rochefoucauldu psal: Oč si zlepšíme nějakou nectnost, o to nám vzroste pýcha. A jsme zpátky u nicnedělání - jelikož jen tak může být něco uděláno ;-)
  Kalka.
 •  
  29.11.2010 18:31

  mám pocit, že to pane v posledním období všechno moc prožíváte, Kašlete na to, zkuste napsat něco pozitivního. Svět a ekonomika není jenom všechno špatně. Píšete v jednom z minulých článků, že nemá cenu slíkat kalhoty před Rubikonem, ale už víc jak půl roku nejste v akciových pozicích (alespoň co si pamatuju). Nemá cenu se tríznit, neboť nevíme kolik času nám na tom světě zbývá. Změňte pohled na svět a uleví se Vám. Příště něco hodně pozitivního!!!!!
  tk69
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data