Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Buffett: Proti vysokým bankovním poplatkům by měla zakročit vláda

Buffett: Proti vysokým bankovním poplatkům by měla zakročit vláda

2.2.2011 15:51
Autor: mediafax

Pokud banky záměrně udržují výši svých poplatků na stejné úrovni jako konkurence, měl by proti nim zakročit stát. Prohlásil to americký miliardář Warren Buffett v rozhovoru pro český server bankovnipoplatky.com.

"To je bohužel úkol pro vládní regulaci, tržní síly v tomto případě nemohou prolomit triky bank, jako jsou kartely, monopoly anebo tajné dohody. Dokonce i ve velkých ekonomikách, jako v USA, se takové jevy občas vyskytují," prohlásil Buffett.

Podle něj není problém v poplatcích samotných, ale v tom, jestli cena za tuto službu klientovi přinese více profitu než ztráty. "Pokud poplatky banky požírají zisky klienta, pak je to špatná banka. A měl by se porozhlédnout po nějaké jiné, lepší. Protože ale každá banka – a já bych řekl, že úmyslně – má komplikované balíčky různých poplatkových kombinací, závisejících na objemech a typu služeb používaných klientem, je občas nemožné, zvláště na menších trzích, jako například v České republice, kde není dostatečná konkurence, najít vyhovující alternativu," řekl Buffett a dodal, že peníze, které banky vydělávají, by neměly jít managementu, ale jejích vlastníkům, akcionářům.

Warren Buffett je předsedou Berkshire Hathaway. Pro jeho velké praktické znalosti burzovních investic a jeho úspěchy v Berkshire Hathaway, textilní společnosti, kterou získal v roce 1965 a kterou přetvořil v investiční holding pro investice i v dalších oblastech, má přezdívku Věštec z Omahy. V průběhu let Buffett koupil akcie "penězovodů", jako například Coca-Cola, Geico Insurance, Gillette a Washington Post Company. Buffett před nedávnem oznámil, že předá 85 procent akcií Berkshire pěti charitativním nadacím, přednostně Nadaci Billa a Melindy Gatesových.


Váš názor
  • k tomu nemám nic než souhlas
    2.2.2011 17:42

    lepší než odborářské akce s odcházením
    Bo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data