Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Výnosy německých bundů stoupají s růstem akcií i komodit... a další zprávy z dluhopisových trhů

    Výnosy německých bundů stoupají s růstem akcií i komodit... a další zprávy z dluhopisových trhů

    11.04.2011 11:31
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Republikánům v Kongresu a demokratům v čele s prezidentem Obamou se za pět minut dvanáct podařilo uzavřít dohodu o rozpočtu na příští půlrok, což nakonec odvrátilo uzavření federálních institucí. Součástí dohody jsou výdajové škrty ve výši 38 mld. USD. Z pohledu rozpočtu a dluhu sice nejde o nepodstatnou částku, ale ta americké veřejné finance nespasí. Podstatnější pro dlouhodobější vývoj bude to, že fakticky došlo k nastartování debaty o udržitelnosti dluhu USA. Tu by mělo navíc rozšířit vystoupení prezidenta Obamy tuto středu. Americké dluhopisy nebudou mít tento týden s ohledem na blížící se sérii aukcí a inflační data na růžích ustláno. Růst výnosů se na počátku mohou pokusit zbrzdit hlavní holubice z FOMC - Dudley a Yellenová.

    Výnosy německých vládních dluhopisů stále stoupají s tím, jak rostou akciové i komoditní trhy. Výnos desetiletého bundu tak již překonal hranici 3,50 %, když k růstu přispěly mimo jiné i špatné inflační zprávy z Velké Británie, kde dále zrychlila výrobní inflace. Inflační data budou tlačit zřejmě eurové výnosy výše i tento týden.

    Jinak, pokud jde o situaci na periferii - Portugalsko bude tento týden s MMF, EU a ECB vyjednávat o finanční pomoci, která se odhaduje na 80 mld. EUR. Portugalský záměr, že by země dostala do parlamentních voleb (5. června) jen přechodnou pomoc, zřejmě nebude ze strany oficiálních institucí akceptován.

    České výnosy na peněžním trhu v posledních několika dnech pěkně rostly ve vleku růstu sazeb v ECB. Dnešní nízká inflace by mohla tento trend zastavit. Oproti únoru se spotřebitelské ceny zvýšily jen o 0,1 %, a to především v důsledku zdražení pohonných hmot a nástupu nového sezónního oblečení do obchodů. Naproti tomu zlevnily – ostatně jako vždy touto dobou – dovolené.

    V meziročním vyjádření je inflace o desetinu procentního bodu nižší než v únoru a dosahuje 1,7 %. Zůstává tak pod cílem ČNB i pod aktuální prognózou centrální banky. ČNB proto nemá z pohledu inflace na rozdíl od ECB důvod pro rychlé zvyšování úrokových sazeb.

    (ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

    Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.

     


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m